NB III: visszalépett a harmadosztálytól a Balassagyarmat

2022.09.20. 12:08
Anyagi nehézségek miatt visszalépett a labdarúgó NB III Közép-csoportjának további küzdelmeitől a Balassagyarmati VSE – számolt be róla a klub honlapja.


A Balassagyarmat stadionja (Fotó: Nógrád Megyei Hírlap/Ladóczki Balázs)
A Balassagyarmat stadionja (Fotó: Nógrád Megyei Hírlap/Ladóczki Balázs)
A Balassagyarmat stadionja (Fotó: Nógrád Megyei Hírlap/Ladóczki Balázs)

A Balassagyarmat az előző idényben az NB III Közép-csoportjának 2. helyén végzett, s a most futó idénynek a feljutás szándékával vágott neki – igaz, nyolc forduló után 13 ponttal csak a 8. helyen állt. Az előző hétvégén a Magyar Kupában az élvonalbeli Vasastól hazai pályán 2–1-re kikapott a Nagy Tibor által irányított együttes.
A Balassagyarmat stadionja (Fotó: Nógrád Megyei Hírlap/Ladóczki Balázs)
A Balassagyarmat stadionja (Fotó: Nógrád Megyei Hírlap/Ladóczki Balázs)

A Balassagyarmat az előző idényben az NB III Közép-csoportjának 2. helyén végzett, s a most futó idénynek a feljutás szándékával vágott neki – igaz, nyolc forduló után 13 ponttal csak a 8. helyen állt. Az előző hétvégén a Magyar Kupában az élvonalbeli Vasastól hazai pályán 2–1-re kikapott a Nagy Tibor által irányított együttes.

A klub honlapján megjelent közleményt változtatás nélkül közöljük:

„Sajnálatos döntést kellett meghoznunk

A Balassagyarmati Városi Sportegyesület (BVSE) 2022. szeptember 20-tól gazdasági helyzetére tekintettel visszalép a Magyar Labdarúgó-szövetség által szervezett 2022–23. évi NB III osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban való további részvételtől.

A BVSE eddigi fejlődésének alapját főként azok a gazdasági társaságok biztosították, amelyek az ismert recessziós helyzetben hozzánk hasonlóan fontos döntéseket kell meghozzanak működésük folytatásáról. Jelenlegi és korábbi támogatóinknak ezúton is köszönjük az eddigi együttműködést!

Köszönjük a BVSE minden, a csapat fejlődésében részt vevő támogató munkáját, és azt, hogy sok felejthetetlen pillanatot élhettünk át! A szurkolók elkötelezett, minden körülmények között kitartó, odaadó támogatása sok fontos helyzetben adott energiát csapatunknak! Bízunk abban, hogy a gazdasági helyzet normalizálódásával újra sporttörténelmet írhatunk Nógrád megye labdarúgó életében!

Balassagyarmat, 2022. szeptember 20.
A BVSE elnöksége”

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától

Tenisz
2026.06.22. 13:31

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05
Ezek is érdekelhetik