Gálhidi György Kisvárdán vállalt munkát

P.  GY. B. P. GY. B.
2025.01.20. 08:58
Gálhidi György 108 mérkőzésen irányított az élvonalban, Kisvárdán utánpótlás-menedzserként számítanak rá (Fotó: kisvardafc.hu)
Rutinos szakemberrel erősödött a Várda Labdarúgó Akadémia szakmai vezetése: Gálhidi György utánpótlás-menedzserként dolgozik Kisvárdán – számolt be róla a klub hivatalos honlapja.

„Meglepett Révész Attila felkérése, de örültem neki nagyon – árulta el a január 6-ától a VLA-nál dolgozó Gálhidi György a klub hivatalos honlapján. – Legutóbb Szaúd-Arábiában voltam egy akadémia szakmai igazgatója, és az a feladatom már inkább hasonlított a mostanihoz, hiszen a szervezési rész jobban az irodához és a laptophoz kötött, mint a pályához. Ami a kisvárdai szerepvállalásomat illeti, több feladatom is van. Utánpótlás-menedzserként elsősorban a gyerekek felnőtté válását kell segítenem, beszélgetésekkel. Úgy érzem, elég jó pedagógiai érzékem van, úgyhogy a munkakörnek ez a része nagyon tetszik nekem. A másik része a kapcsolattartás. Beszélek néhány nyelven, így tudok majd egyeztetni külföldi és hazai klubokkal, menedzserekkel, játékosokkal. A harmadik pedig a Korolovszky György által vezetett scout-, vagyis megfigyelői hálózat munkájának a segítése. Ennek részeként elkezdjük meglátogatni és szorosabbra fűzni a kapcsolatot partnerklubjainkkal.”

Az új munkakörökben eltelt két hét talán már elegendő az első tapasztalatok összegzésére.

„Remek a szakmai munka és kiválóak a körülmények, úgyhogy tetszik nagyon, amit eddig láttam – összegzett Gálhidi György. – Ellenfélként még a régi pályán jártam, legutóbb 2018-ban a Budafok edzőjeként, amikor pedig Nyíregyházán dolgoztam, néhány NB I-es mérkőzést megtekintettem már az új stadionban is, ahol edzőmeccsen a kispadon is ültem. Ennyire behatóan azonban nem ismertem a körülményeket, most már látom, hogy nemcsak a stadion környezetében, hanem több más létesítményben is van lehetőség az edzésekre, és nemcsak a pályákon.”

A 70 éves szakvezető az NB I-ben irányította a Tiszakécske, a Honvéd, a Dunaferr, a Diósgyőr és a Lombard Pápa együttesét is, összesen 108 meccsen ült a kispadon a legmagasabb osztályban.

 

 

Legfrissebb hírek

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

Nikházi Márk lett a Szentlőrinc vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 19:27

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

Megvan, hol folytatja Filkor Attila sportigazgatóként – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.18. 22:46

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

Megvan Csertői Aurél utódja az NB II-es Mezőkövesdnél – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.18. 05:52

ZTE: bejelentették a Babos Bence, Németh Dániel cserét

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:51
Ezek is érdekelhetik