Pető Tamás lett a Videoton új vezetőedzője – hivatalos

2025.11.12. 11:33
null
Pető Tamás (balra) vezetőedzőként, Nikolics Nemanja sportigazgatóként segítheti ki a gödörből a fehérváriakat (Fotó: Videoton FC Fehérvár)
A labdarúgó NB II-ben szereplő Videoton FC Fehérvár szerda délelőtt hivatalos honlapján jelentette be, hogy Pető Tamás lett a csapat új vezetőedzője.

Mint ismert, a Videoton hétfőn közös megegyezéssel felbontotta Boér Gábor vezetőedző és Makra Zsolt másodedző szerződését. A 42 éves szakember 2025 júliusában érkezett az NB I-ből kieső csapathoz, amelyet 13 bajnokin és két Magyar Kupa-mérkőzésen irányított. Másnap bejelentették azt is, hogy a klub korábbi válogatott támadója, Nikolics Nemanja lesz az új sportigazgató, aki az első feladatai között említette az új vezetőedző kiválasztását.

Ahogy azt már jeleztük is, a választás Pető Tamásra esett – ezt a Videoton szerda délelőtt jelentette be hivatalos felületein.

Az 51 éves szakember az előző idényben már irányította a székesfehérvári csapatot, és előtte is dolgozott a klubnál, korábban pedig Veszprémben, Balatonfüreden és Pakson is tevékenykedett. Másodedzőként Bekő Balázs segíti majd a munkáját, aki mellette a továbbiakban is ellátja az U19-es csapat vezetőedzői feladatait.

A Videoton 13 forduló után a 12. helyen áll a másodosztályban.

Pető korábban, 2015-ben, rövid ideig volt Nikolics edzője is a Vidinél, amikor ideiglenesen megbízták a csapat irányításával – a mostani így már a harmadik időszaka lesz a fehérváriak vezetőedzőjeként.

„A klubunk értékesítésére vonatkozó, jelenleg is zajló pályázatra tekintettel Nikolics Nemanja sportigazgatóval és Pető Tamás vezetőedzővel is a 2025–2026-os idény végéig kötöttünk megállapodást” – írja a fehérvári klub honlapja, a vidi.hu.

 

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
9 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 17:45
Ezek is érdekelhetik