Légiósok: Nem voltunk elég hatékonyak, én sem – Szalai

2018.01.23. 09:21
Szalai Ádám hosszú idő után újra kezdő volt a Hoffenheimben, és góllal hálálta meg a bizalmat, de csapata 4–1-re kikapott odahaza a Bayer Leverkusentől a Bundesligában. A mérkőzés után a magyar válogatott támadó értékelte saját és együttese teljesítményét.

„Szép történet volt számomra, de egy szomorú vereség a csapatnak, amiről nehéz bármi pozitívat mondani – idézi a Kicker Szalai Ádámot.Az első és a második félidőt is jól kezdtük, gyakran ott voltunk az ellenfél kapuja előtt, de nem voltunk elég hatékonyak. Ez vonatkozik rám is. Ez sorsdöntő volt a meccsen. Jobban kell kihasználnunk a helyzeteinket.”„Szép történet volt számomra, de egy szomorú vereség a csapatnak, amiről nehéz bármi pozitívat mondani – idézi a Kicker Szalai Ádámot.Az első és a második félidőt is jól kezdtük, gyakran ott voltunk az ellenfél kapuja előtt, de nem voltunk elég hatékonyak. Ez vonatkozik rám is. Ez sorsdöntő volt a meccsen. Jobban kell kihasználnunk a helyzeteinket.”

„A gól jót tett az önbizalmamnak, de nem érzem magam győztesnek. Boldog voltam, hogy újra pályára léphettem a sérülésemet követően – folytatta a rutinos csatár. – Nem a legjobb mérkőzésem volt, de megpróbáltam felpörgetni magam és a maximumot adni, aminek előbb-utóbb meglesz az eredménye. Szerettem volna teljesen elfáradni, mire az öltözőbe megyek, és így is érzem magam.”

Julian Nagelsmann vezetőedzőre jó benyomást tett az edzéseken Szalai, ezért jelölte a kezdőbe szombaton. „Összjátékban voltak jó pillanatai, a védekezésből is kivette a részét. A kapu előtt viszont effektívebbnek kell lennie. De igazolta a tréningen nyújtott jó teljesítményt.”

„Nem egyszerű, ha egy sérülés miatt ilyen hosszú kihagyás után játszol újra. És ott van a konkurencia is. Folytatom az utamat…”– így a magyar csatár, akinek szerződése 2019-ig érvényes a Hoffenheimnél.

A Hoffenheim szombaton a listavezető Bayern Münchenhez látogat.

Legfrissebb hírek

Az 1998-as, horvátok elleni negyeddöntő óta nem volt ilyen idős kezdőcsapata a németeknek vb-n

Foci vb 2026
2026.06.25. 21:42

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
2026.06.22. 08:32

Schlotterbeck jó eséllyel a teljes hátralévő tornát kihagyja sérülés miatt – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.06.21. 01:18

Menesztették Gulácsiék vezetőedzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.17. 18:32

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

A visszatérő Adi Hütter az Eintracht Frankfurt új vezetőedzője

Német labdarúgás
2026.05.31. 13:26

A Wolfsburg a játékvezető felelősségét is felvetette a kiesés után

Német labdarúgás
2026.05.26. 09:34
Ezek is érdekelhetik