DAC: Nem kezdhetjük így a bajnokságot – Schäfer András

2021.08.01. 09:50
null
Schäfer András mindenképpen nyerni szeretne (Fotó: DAC)
A DAC Dunaszerdahely három vereséggel kezdte az idényt az összes sorozatot tekintve, így kifejezetten fontos, hogy a Fortuna Liga második fordulójában az újonc Liptószentmiklós ellen vasárnap javítson a mérlegén.

 

„Muszáj nyernünk, hiszen nem kezdhetjük a bajnokságot két, kisebb csapat elleni pontvesztéssel. Ha a saját játékunkat mutatjuk, akkor több góllal kell nyernünk a hétvégén, hiszen az első meccsen elszenvedett négy egyes vereség után a gólkülönbségünkön is javítanunk kell. A legfontosabb azonban nyilván a három pont begyűjtése. Akkor is elégedett leszek, ha jól játszunk és csak egy nullra nyerünk” – mondta a Nemzeti Sportnak Schäfer András, a dunaszerdahelyiek magyar középpályása.

A DAC az elmúlt idényben nagyon sok gólt szerzett, azonban eddigi három tétmeccsen csak egyet.

„Javulnunk kell a helyzetkihasználásban – ismerte el Németh Antal, a DAC vezetőedzője. – A három meccsen lőtt egy gól ellenére továbbra is azt mondom, hogy nagyon tehetséges csatáraink vannak. Nehéz az Európa-konferencialigát a felkészülési időszakhoz hasonlítani, amikor sok gólt szereztünk, de remélem, hogy annak a lendületes támadófutballnak, amelyet játszani szeretnénk, meglesz az eredménye. Kicsit türelmesebbnek kell lennünk. Remélem, hogy a Liptószentmiklós ellen már megtörjük a gólcsendet, és beindulunk.”

Mivel a DAC kiesett az európai kupából, logikus a kérdés, hogy a Dinamo Kijevhez 1.75 millió euró fejében távozó gólvágó, Eric Ramírezen kívül eligazolnak-e további játékosok. A remekül sikerült Európa-bajnokság után főleg a felvidéki klub legértékesebb játékosának, Schäfer Andrásnak (a transfermarkt.de portál alapján 1.5 millió euró az értéke) távozása a legvalószínűbb, korábban több csapattal is szóba hozták a magyar futballistát.

„Az átigazolási időszak, azaz augusztus végéig még sok idő van hátra, bármi elképzelhető. Azon dolgozunk, hogy jó csapatunk legyen, és próbáljunk minél sikeresebbek lenni a bajnokságban”      – jegyezte meg ennek kapcsán Németh Antal.   

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
2. FORDULÓ
18.00:
DAC (Dunaszerdahely)–Liptovsky Mikulás (Liptószentmiklós)– élőben az NSO-n!

Legfrissebb hírek

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
2026.06.23. 10:09

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
2026.06.22. 16:23

Felkészülés: a Somorja nyerte a felvidéki rangadót

Minden más foci
2026.06.20. 18:04

A Como érvényesítette az opciót, Bősze Levente az olasz klubban marad

Légiósok
2026.06.16. 13:10

Robert Klauss a DAC új vezetőedzője – hivatalos

Minden más foci
2026.06.05. 21:32

NS-infó: Robert Klauss lesz a DAC edzője

Minden más foci
2026.06.04. 13:06

Távozik a vezetőedző a dunaszerdahelyi labdarúgócsapattól

Minden más foci
2026.06.03. 12:42

Baráth György: A bennmaradás a műtött szívemnek igazi gyógyír

Minden más foci
2026.05.24. 13:08
Ezek is érdekelhetik