Légiósok: Vécsei Bálint úgy érzi, jó helyen van Japánban

2023.09.25. 15:53
null
Vécsei Bálint beilleszkedett japán csapatába (Fotó: Getty Images)
Beilleszkedett és úgy érzi, jó helyen van Vécsei Bálint, aki szeptember elején szerződött a japán labdarúgó-élvonalban szereplő Vissel Kobe csapatához.

Az M4 Sport megkeresésére a 12-szeres válogatott játékos azt mondta: megszokta az edzéseket, megismerte a csapatot és felvette a ritmust, már a családja is megérkezett. A Távol-Keletre szerződésére szakmai kihívásként tekint.

„Bajnokesélyes csapatban játszhatok, a japán liga pedig Ázsiában az egyik legjobb, így azt gondolom, hogy most jó helyen vagyok” – fogalmazott Vécsei. Mint mondta, más a kultúra, az emberek felfogása és az edzések minősége is, mint amit megszokott Európában, ugyanakkor a helyiek segítőkészsége zökkenőmentessé tette a beilleszkedést. Angolul lehet kommunikálni valamelyest a csapattársakkal, mivel sokan játszottak Európában, de van tolmács is, a pályán pedig „jól meg tudjuk értetni magunkat a futball nyelvén”.

A klubhoz a világ- és Európa-bajnok spanyol Juan Matával egyszerre érkezett, akit közvetlennek ismert meg, az első naptól jól megértik egymást.

„Amiket megnyert, ahol játszott, magukért beszélnek, mindenki figyeli és próbál ellesni tőle valamit, ez a tudás pályán és azon kívül is hozzá tud adni pluszt a csapathoz” – mesélt Matáról.

„A japán bajnokság az intenzitásról szól és hogy minél gyorsabb átmenetek legyenek. A munkamoráljuk az, ami kiemelhető, a csatártól a védőig mindenki az utolsó percig sprintben közlekedik. Ezért kicsit szeszélyesek a mérkőzések, nem lehet megmondani, melyik csapat fog biztosan győzni, ezért is szép ez a bajnokság. Ebben a stílusban a mi csapatunk nagyon jól áll, vezetjük a bajnokságot, igaz, csak egy ponttal” – fejtette ki a harmincéves középpályás. A Vissel Kobe a következő mérkőzésen a második Jokohama Marinos együtteséhez látogat.

Vécsei korábban a Budapest Honvéd, az olasz Bologna FC és US Lecce, a svájci FC Lugano, illetve legutóbb a Ferencváros játékosa volt. A nyáron csapat nélkül készült, és bár még nincs százszázalékos állapotban fizikálisan, jó erőben érzi magát, és bízik benne, hogy minél több lehetőséget kap majd. Mint mondta: a posztján hárman vannak, de a lehető legtöbb játékperccel szeretné bajnoki címhez segíteni együttesét. Elárulta, hogy a vezetőedző olyan játékost keresett a posztra, aki a lehető legtöbbször szerez labdát és erős a párharcokban.

A Kobéval féléves megállapodást kötött, nincs kizárva, hogy a télen máshova szerződik, ugyanakkor el tudná képzelni, hogy akár hosszú távon is marad. Japánba igazolásában szerepet játszott, hogy szeretne ott lenni a válogatottban, júniusban kisebb sérülés miatt nem volt bevethető, a legutóbbi összetartásnál pedig még nem volt klubja, most viszont célja, hogy újra meghívót kapjon és szerepelhessen az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Legfrissebb hírek

Az F-csoport küzdelmei dióhéjban

Foci vb 2026
10 órája

Megdőlt a világbajnoki gólrekord; kikaptak a németek és az amerikaiak is – a 15. játéknap 16 gólja egy helyen

Foci vb 2026
19 órája

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
22 órája

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
23 órája

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
Tegnap, 2:32

Elkezdődtek az F-csoport küzdelmei

Foci vb 2026
Tegnap, 1:00

„Bár több figyelmet fordítanak ránk, szerintem egy kicsit még mindig alulértékelnek bennünket”

Foci vb 2026
2026.06.25. 19:06

„Egy kicsit még mindig alulértékelnek bennünket” – japán játékosok vb-nyerésről, fejlődésről

Foci vb 2026
2026.06.25. 18:50
Ezek is érdekelhetik