Olimpia: Sansztalannak éreztem a találkozót - Babos Tímea

2012.07.31. 14:51
A második fordulóban búcsúzott a női egyes küzdelmeitől Babos Tímea a teniszezők olimpiai tornáján, miután kikapott a német Angelique Kerbertől. Babos szerint wimbledoni döntős ellenfele bombaformában játszott.

„Jól kezdtem a mérkőzést, szerintem jó volt az első néhány gém. De ellenfelem olyan jól játszott, hogy sansztalannak éreztem a találkozót. Egyszer sem kaptam ingyen pontot, mindenért meg kellett küzdenem. Próbáltam nyerőket ütni, így a hosszú labdamenetek végén általában én hibáztam. Lehetett volna jobb meccset is játszani… Összességében szép dolognak tartom, hogy legfiatalabb résztvevőként egyesben mentem egy kört az olimpián. Remélem, hogy négy vagy nyolc év múlva ismét ott lehetek a játékokon” – nyilatkozta Babos Tímea.

A fiatal magyar teniszező szerdán még kemény pályán gyakorol Londonban, majd elutazik a montreali verseny selejtezőjére. Édesapja szerint le kell vonni a tanulságokat a Kerber elleni mérkőzésből is.

„Nem ezt vártam… Azt reméltük, hogy jó szervákkal szorosabb lehet a mérkőzés, de az első adogatások most nem igazán működtek és a szervák utáni első ütések sem. Timi gyámoltalan volt, túlságosan tisztelte ellenfelét. Még akkor is, amikor nem kellett volna… Meg kell oldani, hogy a jövőben ne forduljon ez elő, amikor nem ő a mérkőzés esélyese, hanem az ellenfél” – mondta Babos Csaba.



A fiatal magyar teniszező szerdán még kemény pályán gyakorol Londonban, majd elutazik a montreali verseny selejtezőjére. Édesapja szerint le kell vonni a tanulságokat a Kerber elleni mérkőzésből is.

„Nem ezt vártam… Azt reméltük, hogy jó szervákkal szorosabb lehet a mérkőzés, de az első adogatások most nem igazán működtek és a szervák utáni első ütések sem. Timi gyámoltalan volt, túlságosan tisztelte ellenfelét. Még akkor is, amikor nem kellett volna… Meg kell oldani, hogy a jövőben ne forduljon ez elő, amikor nem ő a mérkőzés esélyese, hanem az ellenfél” – mondta Babos Csaba.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik