Tököli Attila már gólt lőtt

Z. A.Z. A.
2004.07.29. 21:51
Címkék
Két hónap és egy nap - ennyi idő telt el Tököli Attila utolsó, Ferencvárosban lejátszott mérkőzése, valamint új klubja, az 1. FC Kölnben történő bemutatkozása között.
Tököli Attila (balra) gólt szerzett, így érthetô, hogy élvezte a futballt
Tököli Attila (balra) gólt szerzett, így érthetô, hogy élvezte a futballt
Tököli Attila (balra) gólt szerzett, így érthetô, hogy élvezte a futballt
Tököli Attila (balra) gólt szerzett, így érthetô, hogy élvezte a futballt
Tököli Attila (balra) gólt szerzett, így érthetô, hogy élvezte a futballt
Tököli Attila (balra) gólt szerzett, így érthetô, hogy élvezte a futballt
A 22-szeres válogatott támadó május 27-én góllal és gólpasszal segítette csapatát a Debrecen elleni mérkőzés megnyeréséhez - és ezzel a bajnoki arany megszerzéséhez -, július 28-án pedig ugyancsak góllal tette emlékezetessé első találkozóját a Bundesligából kiesett Kölnben.
- Nagyon vártam már, hogy újra játszhassak, ugyanis az elmúlt három hétben két kivétellel csak kerékpár- és futóedzéseken vehettem részt - mondta Tököli Attila. - A lábfejem már egészséges, de egyelőre még mindig csak speciális rögzítőkötéssel engednek futballozni.
- Hogyan ment a játék szerdán a harmadik ligás Brühl ellen?
- Élveztem, hogy ismét pályán lehetek. Negyedóra telt el a második félidőből, amikor az edzőm, Huub Stevens becserélt, de harminc perc is elegendő volt arra, hogy a hálóba találjak. Rúgtam már szebb, és nagyobb gólt is, mégis fontos volt számomra ez a találat. Szerencsére jól ment a futball, a társak szinte mindig "belevettek" a játékba, egy-két sarkalásos megoldásom pedig a közönség tetszését is kivívta.
- Mennyi esély van arra, hogy a bajnoki rajton ott legyen a Köln kezdőtizenegyében?
- A hét végén az első osztályú Mainz ellen lesz a bajnoki főpróbánk, aztán a Cottbust fogadjuk a bajnoki rajton. Bízok abban, hogy az előbbi mérkőzésen egy félidőt már tudok játszani, és hogy a Cottbus ellen már az első perctől ott lehetek a pályán.
- Három hét alatt mennyire sikerült felvennie a németországi életritmust?
- Egyelőre szállodában lakom, ugyanis lakást még nem sikerült választanom. Tanár segítségével tanulom a nyelvet, és bár a nulláról indultam, egyre több mindent értek meg. Vasárnap volt a szezonnyitó a stadionban, akkor aláírásokat kellett osztanom, és nagy meglepetésemre egy kisfiú és egy idősebb úr ötvenötös számú mezben jött, azaz, a jelek szerint már fogynak a Tököli-dresszek is. Ért más meglepetés is a minap. Az öltözőben mindennap kiosztják a játékosok postáját, és nekem egy budapesti Fradi-szurkoló azt írta, hogy hiányzom a csapatból, és sok sikert kívánt. Ezt a levelet éppúgy eltettem emlékbe, mint azt a mezt, amiben a Brühl ellen a hálóba találtam. Remélem, a bajnoki rajt után is "gólos" mez kerül majd a szekrénybe…
Legfrissebb hírek

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 perce

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
13 perce

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
27 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
33 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
39 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
57 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
1 órája

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik