Egervári Sándor beszélt Gera Zoltánnal

2010.07.24. 12:13
null
Koeman maradása esetén gyakorlatilag semmi esély nem volt Gera válogatottbeli visszatérésére (Fotó: Action Images)
A magyar labdarúgó-válogatott új, tegnap kinevezett szövetségi kapitánya, Egervári Sándor ígéretét betartva még pénteken este megkereste telefonon Gera Zoltánt, hogy egyeztessen vele a válogatottba való visszatéréséről. Végkifejletről még a szakember sem tudott beszámolni, de az álláspontok közeledni látszanak...

A szakember Svédországban érte utol telefonon a Fulhammel edzőtáborozó futballistát. A szövetségi kapitány és a játékos első kapcsolatfelvétele után nemzeti csapatunk irányítója bízik abban, hogy rövidesen megnyugtatóan rendeződik Gera Zoltán ügye.

„Egyelőre nem zártuk le a kérdést, de a rövid beszélgetés után bizakodó vagyok Gera Zoltán válogatott szereplését illetően. Abban maradtunk, hogy a napokban sort kerítünk egy személyes találkozóra is, amely során alaposabb eszmecserére is lehetőség nyílik, s azt követően remélhetőleg már jó hírekkel szolgálhatok a futballista visszatérésének ügyében" – mondta az mlsz.hu-nak Egervári Sándor.

Gera még tavaly ősszel jelentette be, hogy bizonytalan ideig nem kíván pályára lépni a válogatottban. A vb-selejtezők hajrájában Gera Zoltánnal egy edzés után közölte Erwin Koeman szövetségi kapitány, hogy nem számol vele a dánok ellen, mire a középpályás kijelentette: már korábban meghozott döntése alapján nem kíván szerepelni a csapatban.

Gera saját bevallása szerint többször is érezte, hogy nem bízik benne a kapitány. A lisszaboni meccs értékelése után véleménykülönbség alakult ki a vele szemben kritikát megfogalmazó szakvezető és közte, majd Gera elkésett az együttes egyik találkozójáról.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik