Aranycsapat: fát ültettek Puskásék emlékére Székelyudvarhelyen

2018.08.31. 14:26
A Puskás Ferenc vezette vb-ezüstérmes labdarúgó-válogatott győzelmeinek emlékére a székelyudvarhelyi Emlékezés Parkjában ültetett pénteken fát az Aranycsapat Emlékév Testület elnöke.

Székelyudvarhely polgármesteri hivatalának az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint Lomnici Zoltán ünnepi beszédében elmondta: a történelem viharai, illetve a háborúk által megtépázott magyarságnak nagy erőt és hitet adtak az Aranycsapat eredményei, melyeknek köszönhetően a világ minden szegletében megismerték Magyarországot. Úgy vélte, hogy az Aranycsapat nemcsak az anyaországé, hanem a Kárpát-medence összes magyar emberéé.

A sportért felelős államtitkárság a magyar kormány nevében tavaly áprilisban hirdette meg az Aranycsapat Emlékévet. Az emlékév eseményeinek szervezésére létrehozott testület arra törekszik, hogy a határon túli területek magyarsága is bekapcsolódjon az ünnepi rendezvények sorába. A székelyudvarhelyi faültetés első állomása volt ennek a megemlékezéssorozatnak.

Legfrissebb hírek

Népsport: Sebes Gusztáv egy döntetlenbe bukott bele

Népsport
2026.06.09. 09:15

A magyar és külhoni utánpótlás ünnepe: megrendezték a VI. Kocsis-kupa országos döntőjét

Utánpótlás
2026.06.07. 14:45

Az Aranycsapat több mint 100 éve született tagjaira emlékeztek Budafokon – videó

Magyar válogatott
2026.03.21. 10:07

Megkezdődött a Grosics 100 emlékév

Magyar válogatott
2026.02.04. 17:51

Száz éve született Grosics Gyula, az Aranycsapat negyedik védője

Magyar válogatott
2026.02.04. 07:00

Szobrok árnyéka – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
2026.01.25. 23:01

Megjelent az első, hivatalosan licencelt Puskás-kártyakollekció

Magyar válogatott
2026.01.03. 10:30

A berni diadal – fiktív regényt írt korábbi munkatársunk

Minden más foci
2025.12.22. 13:46
Ezek is érdekelhetik