Mocsi Attila: Csak rajtam múlik, hogy számít-e rám Marco Rossi

T. Z.T. Z.
2025.09.27. 10:15
null
Mocsi Attila (Fotó: Getty Images)
A Nemzeti Sportrádióban Szabó Bence vendége volt a török élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Rizespor kétszeres magyar válogatott hátvédje, Mocsi Attila. A beszélgetés közben szóba került a magyar válogatott, és az októberi világbajnoki selejtezők, valamint a török bajnokság is.

„Eléggé akadozik ez az idény egyelőre, mert az első meccsen úgy nézett ki, hogy ismét elnyertem az edző bizalmát, majd egy kis hajlítóprobléma miatt le kellett cserélni. A következő héten nem tudtam vállalni a játékot, a csapat pedig idegenben döntetlent játszott. Ezután elutaztam a válogatottba, ahol nagy örömömre játéklehetőséget kaptam, viszont az első percben aláfordult a bokám, és be is szakadt a belső bokaszalagom, így a második meccsen nem is tudott rám számítani a szövetségi kapitány. Remélem, most már tényleg százszázalékos állapotban vagyok és elkezdhetem gyűjteni a kilencven perceket” – kezdte a Nemzeti Sportrádiónak adott interjúját Mocsi Attila.

A folytatásban szóba került az Írország elleni vb-selejtező, ahol Mocsi a 67. percben lépett pályára Bolla Bendegúz helyett: „Ezt a meccset fogom fel a debütálásnak, hiszen előtte Koszovó ellen játszottam három-négy percet, és sok érdemlegeset nem tudtam hozzátenni. Az egyik szemem sír, a másik nevet, nagyon boldog vagyok, hogy egy vébéselejtezőn kaptam huszonnyolc percet, viszont a sérülésem és a kilencvenharmadik percben kapott gól eléggé szomorúvá tesz.”

„Alapvetően pozitívak voltak a visszajelzések, amit kellett, azt meg tudtam oldani elsőre. Nagyon fájó a kapott gól, de hogy számít-e rám a továbbiakban a szövetségi kapitány, az csak rajtam múlik. Nagyon örülök, hogy megkaptam a lehetőséget, egy lépéssel közelebb kerültem a válogatotthoz” – tette hozzá a Rizespor védője.

„Törökországban megszokott, hogy eléggé sok a játékosmozgás. Sok új futballista érkezett hozzánk, ez látszik az eredményeinken is. De leginkább a játékunk az, ami nagyon akadozik az elmúlt évekhez képest. Sokat kell még dolgoznunk ahhoz, hogy elérjük azt a szintet, ahol voltunk tavaly vagy tavalyelőtt” – tért át klubcsapata helyzetére Mocsi.

Arról, hogy Törökországban miért foglalkoztatnak gyakran magyar légiósokat, Mocsi így vélekedett: „Nagyon erős a bajnokság. Nem fényezni akarom magam, de az én és Roli (Sallai) jó játékának is köszönhető, hogy vonzóbbak lettek a magyar játékosok” – mondta.

Végezetül a magyar válogatott hátralévő vb-selejtezőiről, konkrétan az örmények elleni októberi összecsapásról beszélt: „Meg kell verni az örményeket. Lehet kifogásokat keresni, hogy ki nem játszik, de az a lényeg, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést.”

A TELJES BESZÉLGETÉST ITT HALLGATHATJA MEG.

 

Legfrissebb hírek

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

„Most a feltöltődés kerül előtérbe” – Szoboszlai üzent a szurkolóknak

Magyar válogatott
2026.06.10. 16:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

Népsport: Sebes Gusztáv egy döntetlenbe bukott bele

Népsport
2026.06.09. 09:15
Ezek is érdekelhetik