Nikolics: Tartoztunk Mezey Györgynek egy győzelemmel

2025.10.08. 16:24
null
Nikolics Nemajnját Mezey György vitte Fehérvárra (Fotó: Török Attila)
Nikolics Nemanja korábbi magyar válogatott labdarúgó sajnálja, hogy a szerdán elhunyt Mezey György vezetőedzőt nem sikerült győzelemmel búcsúztatni az FC Fehérvárnál töltött időszaka végén.

A szerbiai születésű Nikolics Nemanja a kétezres évek közepén két idényen keresztül futballozott a Kaposvárban, ahol harminc gólt szerzett az NB I-ben, majd Mezey György hívására 2008 elején szerződött a székesfehérvári klubhoz.

„Nagyon sajnálom, megrázott a halála” – mondta az M1 aktuális csatornának a korábbi 43-szoros válogatott csatár, aki pályafutása alatt háromszor nyert bajnoki címet a magyar élvonalban, háromszor volt gólkirály, de szerzett két bajnoki aranyérmet a lengyel Legia Warszawával is, miként gólkirályi címet Lengyelországban és az Egyesült Államokban. „Rengeteget köszönhettem neki, vele tárgyaltam, amikor a Kaposvártól a Fehérvárhoz igazoltam. Három-négy perc alatt megegyeztünk.”

A támadó gyorsan beilleszkedett, a következő idényben ezüstérmes volt a fehérváriakkal, és 18 találattal gólkirály, egy évvel később pedig tagja volt a klub történetének első bajnoki címét megszerző együttesnek.

„Mezey György mindent tudott a futballról, és mindent át is tudott adni a játékosoknak, márpedig ez ritka” – folytatta visszaemlékezését a jelenleg a másodosztályban szereplő Videoton FC Fehérvár sportszakmai tanácsadója.

Hozzátette, az egykori szövetségi kapitány mindig őszintén kommunikált a játékosokkal, s bár senkit sem engedett közel magához, szerinte aki akarta, megértette futballfilozófiáját, aki pedig nem, előbb-utóbb továbbállt a klubtól.

„Sokat fejlődtem mellette mentálisan, és megtanultam, hogy a múltból nem lehet megélni. Egy-egy jó mérkőzés után sem várhattam, hogy megveregesse a vállam, de megértettem, hogy csereként beállva is hasznára lehetek a csapatnak” – mondta.

A válogatottal a 2016-os Európa-bajnokságon nyolcaddöntős csatár zárásként kiemelte, mennyire sajnálja az utolsó közös mérkőzésüket.

„Megnyertük 2011-ben az aranyérmet, amely után még Magyar Kupa-döntőt játszottunk a Kecskeméttel. Tartoztunk neki egy utolsó győzelemmel, de kikaptunk 3–2-re. Sajnálom” – tette hozzá.

A bajnoki cím és a kupadöntő után Mezey György szerződését a klub nem hosszabbította meg.

A Videoton FC honlapja szerint a Sóstói Stadionban található Vidi Múzeum előtt közös gyertyagyújtással emlékeznek Mezeyre szerdán (ma) 19 órától.

 

Legfrissebb hírek

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34

NB II: hosszabbított a Videoton csapatkapitánya – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.28. 10:35

A középpályára érkezett a Videoton első igazolása

Labdarúgó NB II
2026.05.23. 10:08

NB II: a Videoton három játékosa is visszatér korábbi csapatához – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.20. 16:14

Fehérvári győzelemmel köszönt el a másodosztálytól a Budafok

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 16:59

Kétgólos Honvéd-siker a feljutók rangadóján, kiesett a Budafok és a Békéscsaba – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 21:00

Thrillerbe illő hajrával menekült meg a Szentlőrinc

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 18:50
Ezek is érdekelhetik