Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2026.06.24. 09:41
null
Véget értek a 63-szoros válogatott Priskin Tamás utazásai, miközben a megyei első osztályban 49 találattal lett gólkirály.

A külhoni akadémiákat járta az elmúlt időszakban Priskin Tamás, aki lapunknak beszámolt a tapasztalatairól.

„Nagy élmény volt számomra az elmúlt időszak – mondta a profi játékosból lett futballnagykövet, aki a Mol-Új Európa Alapítvány sporttámogatási programjához csatlakozva látogatta meg a gyerekeket. – Örülök, hogy a kezdeményezés részese lehettem, felvidéki születésűként főleg sokat adott nekem ez a lehetőség. Anno rengeteget kaptam én is a futballtól, és megbecsülöm, hogy labdarúgóként magas szintig, válogatottságig jutottam, éppen ezért kötelességemnek éreztem támogatni a hozzám hasonló sorsú gyerekeket. Azt a tapasztalatot, amit pályafutásom során gyűjtöttem, szerettem volna visszaadni nekik, a jövő magyar bajnokainak.”

Az elmúlt hónapokban hét külhoni akadémián járt Priskin Tamás, megfordult Somorján, Komáromban, Kassán, Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön, Lendván és Topolyán.

„Meglepő volt számomra, hogy milyen rengeteg gyerek futballozik és próbál eljutni a profi futballig. Szinte az összes korosztályt felkerestem, a legkisebbektől egészen a felnőtt labarúgás kapujában álló tinédzserekig. Beálltam közéjük, velük edzettem, jó volt látni, hogy nekik is a labdarúgás az életük.”

A gyerekek faggatták, kíváncsiak voltak az angliai légiósévekre is.
„Rengeteg kérdést kaptam, és természetesen a Norvégia elleni válogatottbeli gólom is gyakran szóba kerül, de a srácok kíváncsiak voltak arra is, milyen volt Angliában élni, és milyen volt Európa-bajnokságon szerepelni. Remélem, az utam példaként szolgálhat számukra.”

A rutinos csatár 39 évesen sem hagyott fel a futballal, a Gyirmót FC Győr megyei első osztályban szereplő csapatában nem is akárhogyan teljesített, gólkirály lett.

„Sajnos, negyvenkilenc gólnál megrekedtem. Az utolsó fordulóban szerintem szerezhettem volna még egy vagy két gólt, de miután az NB-s csapat osztályozóján az első mérkőzésen a kispadon ültem, nem léphettem pályára a megyei keret utolsó találkozóján. Sebaj, legalább maradt motivációm a következő idényre, azaz ötven gólt kell szereznem!”

 

Legfrissebb hírek

Gyermeket vár Varga Barnabás kedvese

Légiósok
2026.06.21. 17:19

Szűcs Tamás pozitív élményekkel tért haza a Famalicaótól

Légiósok
2026.06.17. 16:39

Ha ő őrzi Edströmöt… – N. Pál József publicisztikája

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 22:52

Bernd Storck: A 2016-os Eb-n mindenki mögénk állt, ezt sohasem felejtem el

Magyar válogatott
2026.06.14. 09:43

FIFA-világranglista: három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen

Magyar válogatott
2026.06.11. 13:40

Ki lesz a világbajnok? – tippeltek a magyar válogatott játékosai is

Foci vb 2026
2026.06.11. 13:28

„Most a feltöltődés kerül előtérbe” – Szoboszlai üzent a szurkolóknak

Magyar válogatott
2026.06.10. 16:10

Olvasóinknál is Schäfer volt a kazahok elleni meccs legjobb magyar játékosa

Magyar válogatott
2026.06.10. 12:35
Ezek is érdekelhetik