Kispesten hiába várják a befektetőt

B. G.B. G.
2002.06.17. 20:23
Címkék
A hétfői napon visszatért az élet a Bozsik-stadionba is. Persze a Honvéd játékosai feltehetően még örömmel vakációztak volna, ám a nyaralásnak immár vége, mostantól teljes intenzitással a következő bajnoki évadra kell készülniük. S Détári Lajos vezetőedző nem is kímélte a futballistákat, a perzselő napsütés ellenére alaposan megdolgoztatta a labdarúgókat, akik a nagy meleg ellenére is jókedvűen és lendületesen végezték a gyakorlatokat. Lazsálásra persze nincs idő, hiszen a piros-feketék már szombaton tétmeccsen szerepelnek. Az Intertotó-kupában a litván Vilnius lesz a Kispest ellenfele, a találkozó 18 órakor kezdődik az Üllői úton (a Bozsik-stadion ugyanis nemzetközi mérkőzés megrendezésére alkalmatlan). Azt ugyan túlzás lenne állítani, hogy az érdeklődés fókuszában lenne az elmúlt bajnokságban sokáig a bentmaradásért küzdő, ám végül az alsó házban az élen, vagyis összesítésben a hetedik helyen végző Kispest, de egy-két fanatikus szurkoló azért lemondott a brazil–belga világbajnoki nyolcaddöntőről, és kilátogatott a pályára. Az edzés előtt egyébként a klub vezetői körülbelül negyed órát beszélgettek a játékosokkal és a szakmai stáb tagjaival. Szóba került a már említett kupameccs, illetve röviden, ám mellébeszélés nélkül elmondták, hogy a klub jövője jelen pillanatban igencsak bizonytalan. Pénzről, befektetőről nincs hír, így talán az sem véletlen, hogy Détári hétfőn semmiről sem volt hajlandó nyilatkozni. Új játékosok így egyelőre nem érkeztek, s ha a helyzet nem javul, lehet, hogy nem is jönnek.Nem tudni, mi lesz a sorsa a lejáró szerződésű futballistáknak, így Füzi Krisztiánnak, Lipták Lászlónak, Udvarácz Milánnak, Müller Krisztiánnak és Szekeres Jánosnak. Buzás Attila viszont Dunaújvárosba igazol, s valószínűleg vidékre tart Kovács Béla is. "Hálás vagyok a kispesti vezetőknek, amiért visszatérhettem a csapathoz – mondta Kovács Béla. – A helyzet most rendkívül nehéz Kispesten, s úgy érzem, eljött az ideje a váltásnak. Azt nem tudom, hol folytatom, ám remélem, rövidesen kiderül, hová szerződöm.”
Legfrissebb hírek

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
4 perce

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
21 perce

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
56 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
58 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
1 órája

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
1 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik