Az elit visszatér Budapestre

T. A.T. A.
2002.06.20. 22:04
Címkék
Az évad legrangosabb hazai motorcsónakversenyét tartják a hét végén Budapesten, a Parlament előtti Duna-szakaszon. A Formula–1-es Magyar Nagydíj, amely a világbajnoki sorozat idei negyedik viadala lesz, szombaton és vasárnap zajlik a Dunán, világsztárok részvételével.Közülük egy, a hatszoros világbajnok olasz Guido Cappellini részt vett azon a sajtóbeszélgetésen is, amelyet csütörtökön délután tartottak a Thermal Hotel Héliában. A kitűnő versenyző, aki többször távozott már győztesként Magyarországról, a legutóbbi, helsinki viadalon nem volt túl szerencsés – ütközött az egyik kevésbé tapasztalt kollégájával és a verseny feladására kényszerült. A magyar futamon azonban mindenképpen ki akarja köszörülni a csorbát. Cappellinivel kapcsolatos hír, hogy az olasz versenyző tulajdonában van az a hajó, amelyet a viadal egyetlen magyar résztvevője, Mihaldinecz Rudolf részére béreltek a szervezők segítségével. Mihaldinecz korábban állandó résztvevője volt a Formula–1-es sorozatnak, ám akkor a saját hajójával versenyzett, a mostanihoz hasonló járművet életében még csak egyszer vezetett, amikor is a negyedik helyet szerezte meg vele. A magyar elmondta: eleinte biztosan szokatlan lesz a hajó, nehéz lesz vezetni, de mindent megtesz azért, hogy a hazai közönség előtt jól szerepeljen. A legfontosabb számára, hogy célba érjen a viadalon, ezen felül pedig örülne, ha az első tízben tudna végezni. A sorozat mindenható atyja, Nicolo di San Germano örömét fejezte ki amiatt, hogy 12 év után újra visszatérhetett a fővárosba a motorcsónak elitje (az elmúlt években Dunaújvárosban tartottak igen színvonalas viadalokat). Elmondta: a Formula–1-es sorozat legalább annyit fejlődött az elmúlt egy évtized alatt, mint amennyit az autós Formula–1, a nézők rá sem ismernek majd. A viadalra egyébként a belépés ingyenes – nem kell jegyet vennie annak, aki szombaton és vasárnap meg akarja tekinteni a roppant izgalmasnak ígérkező küzdelmeket.
Legfrissebb hírek

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
14 perce

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
48 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
51 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
1 órája

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
1 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik