Tavaszra meglesz a papír

S. G.S. G.
2002.08.26. 21:51
Címkék
Érthetően nehezen tér napirendre a sok ezer Újpest-szurkoló a szombat esti, Győr elleni meccs okozta sokkból. Így és ilyen szerencsétlen módon elveszteni két pontot több mint bosszantó. Ilyenkor lenne érdemes meghallgatni, mit is mond az az ember, akit ugyan a sajátos magyar futballközeg a háttérbe, a lelátóra szorított, mégis ő a felelős a szakmai munkáért.
Molnár László, az Újpest szlovákiai trénere nagy tervekkel és hatalmas lelkesedéssel látott munkához a nyáron, aztán egyik pillanatról a másikra kiderült, hogy ami elég Szlovákiában, ami egyelőre nem fontos Európában – az nélkülözhetetlen Magyarországon. A licencmizéria folytán a mindig határozott férfi benyomását keltő edző a lelátóról figyeli futballistáit, miközben segítői, beosztottai ülnek a kispadon. Ez persze nem mehet sokáig, éppen ezért Molnár László újra tanulni kezd, szeptemberben megszerzi a B-licences képesítést, hogy aztán jövő márciusban az A-licence is meg legyen.– Igaz, hogy újra képezi magát, tanul, tanul és tanul?– Pontosan. Nekem sem árt, ha gyarapítom a tudásomat, meg aztán meglehetősen sajátságos dolog, ha egy edző a nézőtérről szurkol a csapatának, ahelyett hogy a kispadról vezényelné a csapatmozgást – mondta Molnár. – Szóval, unom ezt a szituációt, és minél előbb szeretnék változtatni rajta. Szeptember tizenhatodikán kezdődik a tanfolyam, és október végén már a B-licenc büszke tulajdonosa leszek. Ezzel máris elérem azt, hogy leülhetek a kispadra, mint pályaedző. Na, mit szól?– Nem nagyon lehet ehhez mit szólni, viszont gondolom, nem elégszik meg a B-licenccel.– Ha már elkezdtem pótolni a Magyarországon megállapított hiányosságaimat, akkor nem állok meg félúton. Márciusban Szlovákiában minden vizsgát leteszek, hogy elmondhassam magamról, nekem is olyan papírom van, amibe még Magyarországon sem lehet belekötni. Ez azt jelenti, hogy a tavaszi rajton már teljes jogú trénerként dolgozhatok Újpesten.– Szombaton viszont mindegy, hogy hol ült, a lelátón vagy a kispad közelében, alighanem idegroham kerülgette.– Az nem kifejezés! Egy ilyen szintű együttesnek, mint az Újpest, nem szabadna így elszórnia a pontokat, mint tette azt szombaton. A második félidőben alaposan feljavult a csapatom, jobbak voltunk a Győrnél, de egy buta hiba elrontotta az ünnepünket. Nem is tudom, mit csináltam volna, ha a kispadon vagyok…
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
8 perce

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán

Foci vb 2026
10 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
26 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
30 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
31 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
45 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 órája

Sucic gólja után még egyenlített Ghána, Vlasic fejesére már nem jött válasz – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik