Torna: Nagy harc a vb-indulásért

L. Á.L. Á.
2002.09.25. 21:20
Címkék
Harmadik ellenőrző- és világbajnoki válogatóversenyükön vettek részt férfi tornászaink szerdán a tatai edzőtáborban, mindössze az olimpiai bajnok Csollány Szilveszter nem indult el a viadalon. Ám a hétvégén még "bedurrant” bicepsze miatt pihenő tornász versenyen kívül és némi segítséggel szintén bemutatta a bíróknak új gyűrűgyakorlatát. Vereckei István szövetségi kapitány elégedetten értékelte a látottakat, még annak ellenére is, hogy korláton, nyújtón és lovon egyaránt becsúszott két-két rontás. De mint a kapitány hangsúlyozta: nem ez a lényeg, sokkal fontosabb, hogy a versenyen többen is megpróbálkoztak már tíz pontból kiinduló, vagyis a világbajnokságra összeállított teljes gyakorlatokkal."Nagyon tetszett a fiúk hozzáállása – mondta a kapitány. – Mivel a hétvégi mesterfokú bajnokság után nem kaptak pihenőt, így egy kissé fáradtabban mozogtak, de érződött rajtuk a bizonyítási vágy, az akarás. Ez persze annak is köszönhető, hogy lassan-lassan élesedik a helyzet és hamarosan kiderül, ki melyik szeren vállalhatja majd az indulást.”Mint tudjuk, a szabályok értelmében hat versenyző nevezhető a novemberi debreceni szerenkénti világbajnokságra és szerenként két-két tornász mutathatja be gyakorlatát. Az indulók névsora hosszas válogatás után dől majd el, pillanatnyilag így áll a "vetélkedő” legjobbjaink között. Három verseny után talajon Gál Róbert vezet négy helyezési ponttal, mögötte Detrői Zoltán öt és Jordanov Krisztián kilenc ponttal áll. Lólengésben Lőrik Attila vezet hat ponttal, ám itt elég szoros a verseny, hiszen Fekete Levente hét, az ifjúsági Európa-bajnoki ezüstérmes Berk Krisztián, valamint Magyari Zsolt nyolc ponttal követi őt a sorban. Gyűrűn két biztos indulónk van, Csollány Szilveszter mellett Fekete Levente képviseli majd színeinket, és ugrásban is egyértelmű a helyzet, ezen a szeren a Világkupa-második Gál Róbert lesz a részvevő. Korláton és nyújtón azonban nagy harc folyik az indulási jogért: előbbin Lőrik (4), Detrői (6), Takács Árpád (8) és Jordanov, utóbbin Lőrik (3) és Jordanov (3), valamint Detrői (6) meccsel a két helyért.Vereckei István elárulta, hogy a tatai edzőtáborban minden segítséget megkapnak versenyzői. A központ új igazgatója, Takács Tamás például – mivel nem akadt szabad szoba – kiköltözött irodájából és átadta azt a gyúrónak, aki így zavartalanul tudja végezni munkáját.
Legfrissebb hírek

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
3 perce

„Harcolunk egymásért” – Kwasi Sibo ígéri, Ghána célja a győzelem Horvátország ellen

Foci vb 2026
15 perce

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
34 perce

Meglepő történet a vb-n: egy fotós a hotelszobából örökítette meg a győzelmet

Foci vb 2026
37 perce

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
1 órája

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
1 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik