Egy forint is lehet a vételár

Z. A.Z. A.
2003.01.17. 20:52
Címkék
Csütörtökön a Dunaferr SE elnöksége döntött a labdarúgó-kft. eladásának feltételeiről. A cégtulajdonos klub ügyvezető elnöke, Perjámosi Sándor "forintosítani nem kívánta a feltételeket, ám azt nem titkolta, hogy a befektető két lehetőség közül választhat. Vagy fizet egy százmilliós nagyságrendű összeget, és akkor a vételárból a klub rendezi a fennálló tartozásokat, vagy tulajdonképpen jelképes egy forintért jut a kft.-hez, de ebben az esetben a különböző kötelezettségeket is rendeznie kell (a hírek szerint ez utóbbi változat valósulhat meg).
Nos, immár bizonyos, hogy az a tanácsadói vállalkozás, amely többek között a korábbi ligaigazgató Muszbek Mihály nevével hozható kapcsolatba, pénteken írásban is megkapta az elnökség határozatát, így nincs akadálya annak, hogy a leendő vásárló valóban színre lépjen. Hogy ki vagy kik kívánnak az újvárosi futballba pénzt invesztálni, arról biztosat nem lehet tudni, ám könnyen lehet, hogy a befektető-tanácsadói cég képviselője, Muszbek Mihály már szombaton, a műfüves terembajnokság alatt részletekkel szolgálhat a Dunaferr játékosainak, vezetőinek. Vagyis az utóbbi napok, hetek történéseivel szemben ismét jó esély kínálkozik arra, hogy a piros-fehér egylet játékosállománya együtt maradjon. Azt ugyanis szinte valamennyi labdarúgó jelezte, ha rendeződik az anyagi helyzet, akkor nem akar távozni. "A helyzet nem szokatlan számomra, ám azt furcsának tartom, hogy az elvben önálló labdarúgó-kft. a gyakorlatban nem önálló, sok embertől függ a sorsunk – mondta Tornyi Barnabás vezetőedző. – A csütörtöki elnökségi ülés után egyértelművé vált számomra, két út közül választhatunk. Az egyik az, amikor nem jelentkezik befektető, és akkor valamennyien csomagolhatunk. Ez a rosszabbik megoldás… A második lehetőség az, hogy a megszabott feltételekkel a befektető kivásárolja az egyesülettől a kft.-t, és akkor megmenekülhetünk. Erre az állapotra vágyunk, de ha ez valóban így lesz, akkor kezdődhet az újabb harcunk, hiszen a meggyengült játékosállomány ellenére bent kell maradnunk az első osztályban. De miért ne álmodhatnám azt, hogy rövid időn belül stabilizálódik a helyzetünk, nem lesznek újabb távozók, a vezetők rendezni tudják az elmaradt béreket, lesz pénz edzőtáborozásra, sőt esetleg még a keretet is megerősíthetjük?…”
Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
14 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
17 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
42 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
56 perce

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
1 órája

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 órája

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik