Ismét terítéken az edzők

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.01.25. 22:51
Címkék
A hétvége egyik leginkább várt eseménye a vasárnap esti Celta Vigo–Barcelona rangadó, amely könynyen Louis van Gaal utolsó mérkőzése lehet a katalánok kispadján. Ugyanakkor a gránátvörös-kék vezetők közül sokan attól tartanak, hogy a derbire elutazó Joan Gaspart klubelnök nem meri majd felvállalni a holland tréner menesztését, amennyiben a Barca győztesen hagyná el a Balaídos-stadiont, éppen ezért elkíséri a helyszínre a presidentét unokatestvére, Francesc Closa, aki mellesleg a klub egyik alelnöke és a Van Gaal menesztését propagálók vezérszónoka. Gaspart egyébként azért köti immár egyedüliként az ebet a karóhoz (azaz csak ő nem akarja kirúgni Van Gaalt), mert a németalföldi állítólag egy négyszemközti beszélgetés során kijelentette, egyetlen euróról sem hajlandó lemondani abból a hatmillióból, amely idő előtti távozása esetén járna neki.Akárhogyan is dönt majd Gaspart, a Barcelonának szüksége van a pontokra, ezért Van Gaalnak – ha utoljára is – minden tudását össze kell szednie (ez állítólag abban merül majd ki, hogy kezdőként szerepelteti az eleddig többnyire csak a cserepadot koptató Saviolát, Mendietát és esetleg Riquelmét is), ugyanis az európai kupaporondra vágyó Celta fölött is gyülekeznek a sötét fellegek, mivel a csapat az elmúlt három fordulóban kikapott és még gólt sem szerzett.Gustavo Benítez lett a hét elején menesztett Fernando Vázquez utóda a kiesés elől menekülő Rayo Vallecano kispadján. A madridi klub döntése némiképp váratlan volt, ugyanis egész héten úgy tűnt, az argentin Oscar Ruggeri lehet a gárda új edzője, ám az utolsó pillanatban mégis a paraguayi mester lett a befutó, nem hivatalos indoklásként a jóval szerényebb anyagi igényei miatt. Érdekesség, hogy Benítez szombaton már megtartotta első edzését, ám egyelőre még nem ül le új csapata kispadjára a Recreativo elleni vasárnapi bajnokin, a huelvai derbin ugyanis José Luis Martín, a Rayo utánpótlásáért felelős edzője dirigálja a csapatot.Egyre nevetségesebbé teszi magát Dimitri Piterman, aki a Santander legnagyobb részvényese, elnöke és edzője is egyben. Az amerikai üzletember szó szerint megvásárolta a fent említett posztokat, azonban tréneri képesítése nincsen, ezért nem ülhet le csapata kispadjára az Osasuna elleni találkozón. Hivatalosan Jesús Gomez Chuchi Cos, a Santander fiókcsapatának, a Palamósnak az edzője lett a Racing mestere is (a szövetség csak erre a mérkőzésre adott neki engedélyt), Piterman pedig szertárosként szeretett volna a kispadra kerülni, ám hiába kért engedélyt a szövetségtől, az illetékesek a "labdarúgás normális rendjének fenntartása” érdekében ezt megtagadták tőle. A helyzetet bonyolítja, hogy Piterman Carlos Torres masszőrt szorította volna le a kispadról, aki egyébként a valódi szertárost, Manuel Sanjuánt "száműzi” a lelátóra, mert nincs fizikoterapeuta végzettsége, ezért papíron ő a szertáros…Tv: a Sport1 vasárnap 22.45-től csúsztatva sugározza a Celta Vigo–Barcelona mérkőzést
Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
5 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
22 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
36 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
37 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
43 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
44 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
47 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
50 perce
Ezek is érdekelhetik