Torna - Vígh Réka ismét a szeren

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.04.11. 22:09
Címkék
Vígh Réka visszatért. Négy hónapos skóciai kinntartózkodás után hazarepült Magyarországra, s útja szinte elsőként a Tornacsarnokba vezetett. A huszonegy esztendős tornász egyéves pihenés után döntött úgy, folytatja pályafutását, s megpróbál bekerülni az augusztusi anaheimi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra utazó csapatba. Tudja jól, nem könnyű feladat, számos fiatal versenyzővel kell felvennie a küzdelmet, s neki túl a húszon igencsak kemény feladatot jelent az újrakezdés.
– Hogy miért döntöttem úgy, hogy megpróbálom? Egyszerűen hiányzott a torna, szeretem ezt a sportágat, így amíg bírom, biztos, hogy csinálni fogom – mondta a tatai edzőtáborban a délutáni tréninget befejező Vígh. – Édesapja, aki nem mellesleg a kétszeres olimpiai bajnok Magyar Zoltán edzője volt, mit szólt a döntéséhez?– Eleinte nem annyira díjazta az ötletemet, szerinte inkább az egyetemmel és a jövőmmel kellene foglalkoznom. De aztán belátta, hogy jól döntöttem, és ő is rengeteget segít nekem a visszatérésben.– Mi volt a legnehezebb?– Bár Skóciában edzősködtem, vagyis nem szoktam el a munkától, itthon megviseltek az edzések. Igaz, egy pár kilót felszedtem, és kissé eltunyultak az izmaim, de már érzem magamon a tatai edzések eredményét. Mivel először decemberben mentem le a terembe, egyelőre még csak alapgyakorlataim vannak, de napról napra fejlődöm, és tudom, hogy idővel visszazökkenek a régi kerékvágásba.– Melyik szer megy a legnehezebben?– Mindegyik! Talán a gerenda az, amin egy kicsit otthonosabban mozgok, hiszen régen is az volt a kedvenc szerem. Egy biztos, félelem nincs bennem, vagyis attól sem rettenek meg, ha valami újat kell megtanulnom. – A hétvégi magyar nemzetközi bajnokságon azért volt egy kis félsz önben…– De csak azért, mert ez volt az első versenyem. Az izgalom ellenére nagyon élveztem a versenyzést, és az sem keserített el, hogy kezdetlegesek voltak a gyakorlataim. És bár nagyon szeretnék kijutni a világbajnokságra, az sem viselne meg, ha nem sikerülne. Egyszerűen örülök annak, hogy újra tornázhatok.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
16 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
23 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
31 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
35 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
51 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
1 órája

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik