Lőrik Attila ismét edzésbe állt

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.04.26. 22:10
Címkék
Lőrik Attila túl van a nehezén. A BHSE tornásza nemrégiben súlyos derékfájdalmakkal küzdött, az is nehézséget jelentett neki, hogy felhúzza a zokniját. Ma már azonban panaszmentes, két hete teljes edzésmunkát tud végezni, és nagy reményekkel tekint a jövőbe.
– Hogy mikor kezdődött a kálváriám? – gondolkozik el a 29 esztendős versenyző. – Decemberben az egyik edzésen történt a baj, a talajon egy ugrásból rosszul érkeztem, és összeütődtek a csigolyáim. – Az orvos nem sok biztatót mondott…– Igen, a röntgenvizsgálat után kijelentette, jobb, ha elfelejtem a tornát, hiszen katasztrofális állapotban van a derekam. Ráadásul tíz évvel ezelőtt hasonló probléma miatt már megműtöttek, így valóban kockázatosnak tűnt a folytatás. Mégsem adtam fel. Januárban edzésbe álltam, és amit tudtam, igyekeztem együtt csinálni a csapattal. – Milyen edzésmunkát tudott végezni?– Hát ez a fő gondom… Ha két napot edzettem, akkor biztos, hogy egy hetet pihennem kellett. Ha egy hetet sikerült panaszmentesen végigdolgoznom, két hétig nyögtem a következményeit, vagyis nem volt rendszer a felkészülésemben.Lassan harmincéves leszek, és be kell látnom, hogy a regenerálódás sokkal hosszabb időt vesz igénybe, mint régen. Amikor fiatalabb voltam, nem értettem az idősebb versenyzőket, hogy miért nyavalyognak annyit a sérüléseik miatt, de most már belátom, hogy az idő ellen nem lehet tenni.– Ön mégis úgy döntött: nem adja fel.– Nem, mert még vannak céljaim ebben a sportágban. Szeretnék kijutni az olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, és ha minden jól sikerül, az athéni olimpiára is. Egyelőre nem tudom, hogy képes leszek-e felkészülni az augusztusi versenyre, de megadom az esélyt magamnak arra, hogy sikerüljön.– Mely szereken számítanak önre?– Vereckei István szövetségi kapitánynyal azt beszéltük meg, hogy öt szeren készülök, de a kimaradó talajon is elkészítek egy alapgyakorlatot, hiszen ha indulunk nemzetközi versenyeken, szeretnék hat szeren szerepelni. Hogy összejön-e? Meglátjuk. Mindenesetre az első célállomásom a május tizenhetedikei tatai válogatott találkozó lesz, a szlovákok ellen fogok először versenyezni.– Nem korai még?– Ha valamit el akarok érni, keménynek kell lennem magammal szemben. Iszonyatosan nehéz a visszatérés, de én hiszem, hogy megéri.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
15 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
21 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
29 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
34 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
49 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
58 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik