Hiányos az élvonal mezőnye

Sz. G.Sz. G.
2003.07.17. 21:09
Címkék
Úgy tűnik, füstbe ment terv a Magyar Röplabda-szövetség elképzelése, miszerint hatról nyolccsapatosra bővítenék az immár visszaamatőrösített férfi Extraligát.
Az NYVRC megszűnését követően öten maradtak a mezőnyben, és mert az NB I-ből végül senki sem kíván feljebb lépni, a létszám meg is rekedt ötnél. Sőt, a nőknél sem teljes a lista, ugyanis a kiesett Szegedi DRE helyét, korábbi ígéretei ellenére, mégsem foglalja el az NB I győztese, a Haladás – de más sem. Így itt is csak heten vannak a már régóta megszokott nyolc helyett.Stevik Péter, a szövetség főtitkára szomorúan vette tudomásul a július 15-i határidővel immár véglegessé vált helyzetet, és elmondta: jövő keddre összehívták az MRSZ elnökségét, és a napirenden a bajnokság lebonyolításának megváltoztatása is szerepel. Hogy miként módosul a szisztéma, még nem lehet tudni, de a megoldási lehetőségek között tarthatjuk számon, hogy összevonják az Extraligát és az NB I-et, így kialakítván a 16 csapatos élvonalat. De, hangsúlyozzuk, ez csak egy a variációk közül.
Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
6 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
13 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
19 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
37 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
43 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
51 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
56 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik