Torna: Fekete szerint a csapat a lényeg

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.07.19. 21:58
Címkék
Fekete bízik a csapat jó szereplésében (Fotó: Árvai Károly)
Fekete bízik a csapat jó szereplésében (Fotó: Árvai Károly)
Fekete bízik a csapat jó szereplésében (Fotó: Árvai Károly)
Fekete bízik a csapat jó szereplésében (Fotó: Árvai Károly)
Fekete bízik a csapat jó szereplésében (Fotó: Árvai Károly)
Fekete bízik a csapat jó szereplésében (Fotó: Árvai Károly)
– Elmúlt a fáradtság?
– Igen, szerencsére a válogatót követő délelőtt csak egy könnyebb átmozgató edzésünk volt, így jutott egy kis időnk a regenerálódásra – mondta a második világbajnoki válogatóversenyt is megnyerő Fekete Levente, aki korábban arról panaszkodott, hogy az elmúlt időszak rengeteg energiáját felemésztette.
– Ha jól tudom, a holtponton már túljutott.
– Igen, júniusban éreztem magam borzasztóan fásultnak, tavasszal és a nyár elején sokat versenyeztünk és edzettünk, így idővel eljutottam oda, hogy elegem lett a tornából. Akkor az edzőm lazított a felkészülési programon, így sikerült átvészelnem ezt az időszakot.
– Gondolom, most az is feldobja, hogy mind a két világbajnoki válogatót megnyerte, így jövő szerdán már tét nélkül versenyezhet az utolsó felvonáson.
– Örülök annak, hogy ilyen jól sikerültek ezek a versenyek, de nem ez a lényeg. Szerencsére mindannyiunkban tudatosult, hogy az augusztusi anaheimi világbajnokságon a csapat olimpiai kvalifikációja a cél, éppen ezért igazából nem az a fontos, hogy ki nyeri a válogatót, hanem hogy egységes, erős csapat utazzon el az Egyesült Államokba.
– És ön szerint erős a csapat?
– Azt hiszem, van esélyünk arra, hogy kivívjuk az athéni indulást. Úgy érzem, ennyire kemény munkát még sohasem végeztünk, és mindenki nagyon elszánt. Ez a gyakorlatokon is meglátszik, hiszen ha valaki ront, nem intézi el egyszerűen egy vállrándítással, hanem valóban emészti magát a hiba miatt.
– Szerdán nem hibázott, mégis úgy nyilatkozott: van még mit javítani.
– Elsősorban a talajgyakorlatomra gondoltam, a világbajnokságig még egy sorral megtoldjuk, így már 9.4 lesz a kiinduló pontszámom. Ez azért is jó, mert így nagyobb esélyem lesz rá, hogy hat szeren nevezzen majd a szövetségi kapitány. Jó lenne, mert a csapatsiker mellett a másik célom, hogy bejussak az egyéni összetett döntőjébe.
– Ha a szerenkénti szereplést nézzük, lólengésben vagy gyűrűn van nagyobb esélye a nyolc közé jutásra?
– Inkább lovon. Az elmúlt versenyek is azt mutatják, hogy ezen a szeren eredményesebb vagyok, ráadásul itt megvan a pontozói háttér is. De valljuk meg, a világ legjobbjai indulnak Anaheimben, így badarság lenne előre jóslásokba bocsátkozni.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
16 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
22 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
30 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
35 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
51 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
1 órája

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik