Súlyemelés: Ketten Moszkvában

Sz. G.Sz. G.
2003.09.24. 22:14
Címkék
Az idei utolsó súlyemelő Grand Prix-versenyt rendezik meg szombaton Moszkvában. Az érdekelt versenyzők pedig azt is hozzáteszik, hogy szerencsére& Tudniillik tavaly a messzi, szibériai Szalehardba kellett utaznia Dankó Ilonának, Laczi Katalinnak és Diószegi Sándornak, a pénteken útra kelő Krutzler Eszternek (69) és Varga Viktóriának (+75) sokkal kényelmesebb utazásban lesz része.
Krutzler Eszter indul az orosz GP-n (fotó: Meggyesi Bálint)
Krutzler Eszter indul az orosz GP-n (fotó: Meggyesi Bálint)
Krutzler Eszter indul az orosz GP-n (fotó: Meggyesi Bálint)
Krutzler Eszter indul az orosz GP-n (fotó: Meggyesi Bálint)
Krutzler Eszter indul az orosz GP-n (fotó: Meggyesi Bálint)
Krutzler Eszter indul az orosz GP-n (fotó: Meggyesi Bálint)
"Ôszintén szólva, nem igazán illik bele a világbajnoki felkészülésünkbe a moszkvai viadal, ugyanakkor illik képviseltetni magunkat – mondta Zsuga Imre szövetségi kapitány, aki a két emelővel egyetemben útra kel. – Nincsenek is nagy elvárásaim, a versenyzők is elsősorban az október eleji országos bajnokságon szeretnének jól szerepelni, különösen Varga Viki, aki otthon lesz Kisbéren.”
A kapitány a válogatott edzőtáborozásáról elmondta, hogy a jövő héten klubjaiknál edzenek a versenyzők, majd október 6-ától már nem lesz megállás a vb kezdetéig. A szakmai felkészülés a tervek szerint halad, ám ez csak az egyik feltétele a sikeres munkának, a másik az, hogy a hangulat is jó legyen. Ezzel már akadnak gondok, s ennek elsősorban anyagi okai vannak.
Tudniillik egyes nagyegyesületek egyetlen fillért sem adtak még olimpiai kerettag sportolóiknak a GYISM által nyújtott műhelytámogatásból, míg szerencsésebb társaik részesültek belőle. A minisztérium 400 000–3 750 000 forintig terjedő összegről kötött szerződést a súlyemelő-szakosztályokkal, a pénzt pedig csak az olimpiai felkészüléssel kapcsolatosan szabad elkölteni, az egyesületek nem fordíthatják, teszem azt, az utánpótlásra. A felhasználásnál megengedett, hogy egy bizonyos százalékot bérként kapjon meg a versenyző, ám az elégedetlenkedők semmilyen formában sem részesültek az őket amúgy megillető javakból. Ez egyfajta feszültséget keltett, ami már csak azért is érthető, mert a súlyemelők valóban a minimálbér szintjén élnek, csak a kiugró nemzetközi eredményeket elérőknek van esélyük anyagi körülményeik jelentős javítására. Miután pedig a szerződések egyértelműen fogalmaznak, jó lenne, ha az érintett egyesületek (most nem akarta megnevezni őket Zsuga Imre) vezetői szívükön viselnék az őket is képviselő sportolók, egyúttal a válogatott sorsát.
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
5 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
18 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
31 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
55 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik