Kilencfutamos sorozat

T. A.T. A.
2003.11.20. 21:36
Címkék
A jövő évtől kezdve megváltoznak a rali Európa-bajnokságra vonatkozó szabályok. Erről a Nemzetközi Automobil-szövetség döntött az éves rendes kongresszusán, a részleteket azonban csak december közepére dolgozzák ki. (Például azt, hogy a különböző szorzójú versenyek milyen távúak legyenek stb.)
Az újdonsült bajnok Benik Balázs és a hazai mezôny a megváltozott szabályok miatt itthon „csak” zóna Eb-pontokhoz juthat jövôre (fotó: Meggyesi Bálint)
Az újdonsült bajnok Benik Balázs és a hazai mezôny a megváltozott szabályok miatt itthon „csak” zóna Eb-pontokhoz juthat jövôre (fotó: Meggyesi Bálint)
Az újdonsült bajnok Benik Balázs és a hazai mezôny a megváltozott szabályok miatt itthon „csak” zóna Eb-pontokhoz juthat jövôre (fotó: Meggyesi Bálint)
Az újdonsült bajnok Benik Balázs és a hazai mezôny a megváltozott szabályok miatt itthon „csak” zóna Eb-pontokhoz juthat jövôre (fotó: Meggyesi Bálint)
Az újdonsült bajnok Benik Balázs és a hazai mezôny a megváltozott szabályok miatt itthon „csak” zóna Eb-pontokhoz juthat jövôre (fotó: Meggyesi Bálint)
Az újdonsült bajnok Benik Balázs és a hazai mezôny a megváltozott szabályok miatt itthon „csak” zóna Eb-pontokhoz juthat jövôre (fotó: Meggyesi Bálint)
A döntés azonban nekünk, magyaroknak nem túl örömteli, ugyanis a jövő évtől kezdve mindössze kilenc futamból áll az Európa-bajnokság. Azok közül a versenyek közül választottak, amelyek tavaly húszas szorzójúak voltak, ám jövőre eltűnnek a szorzók, a pontozási rendszer a világbajnokságéval lesz azonos – vagyis az első nyolc kap pontot.
S hogy miként jövünk mi, magyarok a képbe? Nos, két futamunkat, a Michelin Budapest-ralit, valamint a Fehérvár-ralit éppen ebben az évben sorolták magasabb kategóriába – előbbi tízes, utóbbi ötös szorzójú lett a régió Európa-bajnokságban. Mert így nevezik az új sorozatot, amelynek végén régió Európa-bajnokot avatnak. Európát négy régióra osztották, ezekben maximum 13 futamot értékelnek egy-egy versenyző esetében.
Egy régión belül maximum négy tízes szorzójú viadal lehet, és egy ország legfeljebb három régió Európa-bajnoki futamot rendezhet. Jó hír viszont, hogy az új rendszerben Eb-futamra csak olyan helyszín kandidálhat, amelyik valamelyik régióban sikerrel rendezett tízes szorzójú viadalt. Magyarra lefordítva ez azt jelenti, hogy a főváros környéki verseny rendezői akár már jövőre befutók lehetnek, persze, ehhez rendkívül magas színvonal szükséges, ugyanis 16-an pályáznak arra a kevés helyre, ami van.
Legfrissebb hírek

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
18 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik