Atlétika: Aldama ott lesz a játékokon

M. A.M. A.
2004.01.27. 22:22
Címkék
A világ jelenlegi legjobb hármasugrónője, Yamilé Aldama szudáni színekben áll rajthoz az athéni olimpián. A hír azért meglepő, mert a kubai születésű atlétanő 2001 novembere óta brit férjével Londonban él, s azóta vár arra, hogy megkapja az állampolgárságot. A brit törvények szerint azonban erre három évet kellett volna várnia, ami azt jelentette volna, hogy a 31 éves versenyző nem indulhat az idei ötkarikás játékokon. Hiába született időközben kisfia, aki brit állampolgár, hiába sietett segítségére a brit atlétikai szövetség és a sajtó, hiába mozgatott meg minden követ edzője Frank Attoh – az állampolgárrá válás folyamatát nem sikerült meggyorsítani."Sajnos falakba ütköztünk – nyilatkozta decemberben Attoh –, pedig a brit atlétikának ugyancsak szüksége lenne az olimpiai éremre. Nincs mit tenni, körül kell nézni, melyik ország ajánl Aldamának állampolgárságot. Azt, hogy kikkel tárgyalunk, egyelőre nem árulhatom el."Sokan úgy hitték, hogy Aldama követi korábbi tréningpartnerét és honfitársnőjét, Magdelin Martinezt, aki hónapok alatt megkapta az olasz állampolgárságot, és a párizsi világbajnokságon hármasugrásban bronzérmet nyert. Aldama nem lehetett ott a nagy eseményen, pedig 15.29 méterrel ő vezeti a tavalyi világranglistát. Athénban szudáni színekben próbálja éremre váltani sydneyi negyedik helyezését.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
14 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
27 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
51 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik