Ostrava megbolondult

POLGÁR LÁSZLÓPOLGÁR LÁSZLÓ
2004.02.13. 20:34
Címkék
A volt Csehszlovákia területéről Újpestre érkezőknek nem sikerült nagy karriert befutniuk nálunk, de amint visszatértek északabbra, maradandó élményekben lehetett részük. Molnár László edző a Frantisek Kunzót is a soraiban tudó Banská Bystricával vezeti a szlovák bajnokságot, míg a tavaly a Baník Ostravának eladott Radek Sloncík együttesével az élről várja a cseh bajnokság hét végén kezdődő második felét. Sloncík alapembere a Baníknak, de még ma is szívesen gondol vissza budapesti időszakára.
– Milyen emlékekkel távozott Újpestről?– Leszámítva, hogy hosszú ideig sérült voltam, egyetlen rossz szavam sem lehet a lilák vezetőire, a csapattársaimra és a szurkolókra – válaszolta érdeklődésünkre Sloncík. – Gyönyörű városban és legalább olyan szép stadionban játszhattam, s ha nálunk, Csehországban jóval profibbak is a körülmények, korántsem olyan rossz a magyar futball helyzete, ahogyan önöknél megítélik.– Van benne valami, ha csak azt veszszük, hogy önért nem keveset fizetett az Újpest, még azt hihetnénk, pénz van, vagy inkább volt bőségesen. De inkább arról beszéljen, hogyan került Ostravába!– Kérőkben nem volt hiány, a Baník mellett a Zizkov és a Drnovice is érdeklődött. Úgy láttam, Ostravában ütőképes csapat formálódik, ezért a Baníkot választottam, úgy tűnik, helyesen döntöttem. Vezetünk a bajnokságban, a tizenhatból tizennégy mérkőzésen játszottam, rúgtam két gólt, adtam négy gólpassszt, a sérülések pedig elkerültek, bár nekem illik óvatosan bánni az ilyen kijelentésekkel. Harmincegy évesen egy futballistának vigyáznia kell, főleg ha olyan a térde, amilyen az enyém is.– Úgy tudom, valóságos futballhisztéria dúl a városban.– Ha látná! Az emberek özönlenek a mérkőzéseinkre, s mivel ez a vidék a bányászatról híres, itt egy-egy meccs jelenti a kikapcsolódást. A tizenkilencezer férőhelyes stadionunkban rendre háromnegyed ház előtt lépünk pályára, s parádés a hangulat. Szurkolótáborunk legalább olyan fanatikus, mint az Újpesté vagy a Ferencvárosé. Ha tartani tudjuk a formánkat, nem is merem elképzelni, mi lesz itt tavasszal.
Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
9 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
12 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
21 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
38 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
53 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
53 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
1 órája

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik