Szabó Szilvia: jót tett a környezetváltozás

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2004.03.09. 21:08
Címkék
Hazatért Dél-Afrikából. A család természetesen meglepetésekkel várta: az édesanyja a kedvenc ételével, egy hatalmas fazék mákos gubával fogadta, míg a párja befejezett néhány, függőben lévő munkát most készülő házukon.
„Sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk” – utalt Dél-Afrikára Szabó Szilvia (fotó: Danis Barna)
„Sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk” – utalt Dél-Afrikára Szabó Szilvia (fotó: Danis Barna)
„Sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk” – utalt Dél-Afrikára Szabó Szilvia (fotó: Danis Barna)
„Sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk” – utalt Dél-Afrikára Szabó Szilvia (fotó: Danis Barna)
„Sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk” – utalt Dél-Afrikára Szabó Szilvia (fotó: Danis Barna)
„Sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk” – utalt Dél-Afrikára Szabó Szilvia (fotó: Danis Barna)
Ám az olimpiai ezüstérmes Szabó Szilviának nem sok ideje maradt arra, hogy mindezeket élvezze, pláne hogy részletesen megossza a háromhetes edzőtáborozás élményeit a szeretteivel, hiszen csütörtökön ismét repülőre ül Fábiánné Rozsnyói Katalin csapata, s a lányok mintegy öt hétig Sevillában folytatják az olimpiai felkészülést.
– A hét végén érkeztek haza, és hamarosan indulnak is Spanyolországba. Mondhatjuk azt, hogy ez egy villámlátogatás volt?
– Sajnos igen – mondta kissé letörten Szabó Szilvia. – Éppen ezért ebben a pár napban igyekszem elintézni mindazt, amit az elmúlt három hétben nem tudtam, most például fodrásznál voltam.
– A szavaiból azt veszem ki, hogy még itthon maradna.
– A szívem szerint igen, de tudom azt, hogy a sikerek egészen mást követelnek meg tőlem. Sőt, nagyon is jót tett nekünk ez a három hét dél-afrikai edzőtáborozás. Nemcsak a szép környezet miatt, hanem maga az a tudat, hogy melegben edzünk, nem kell vacogni, nem kell tartani attól, hogy beborulunk a jéghideg vízbe.
– Miért, ez is megesik önökkel?
– Képzelje, előfordul. De most egészen más volt minden. Az elmúlt három évben itthon edzettünk, kedvetlenebbek, görcsösebbek voltunk a hideg miatt, most pedig sokkal lazábban, felszabadultabban lapátoltunk.
– Ha az elmúlt években ezekből a téli görcsökből születtek meg azok a csodálatos világbajnoki címek, akkor feltehetőleg Athénban szárnyalni fognak.
– Reméljük, de a lányokkal még egyáltalán nem foglalkozunk az olimpiával. Inkább mindig a közeljövőre koncentrálunk, most például arra, hogy mi vár ránk Sevillában.
– És mi?
– Erről inkább Kati nénit kellene megkérdezni, de biztos vagyok benne, hogy kemény munka.
– Nehezebb, mint az elmúlt években?
– Nem szoktam összehasonlításokat végezni, csak teszem a dolgomat, és igyekszem mindig a legtöbbet kihozni magamból. Hogy ez mennyire sikerül, azt majd az eredményeink megmutatják.
Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
14 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
38 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
47 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
55 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
58 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
59 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik