Új kapitányok a fedélzeten

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2004.03.11. 20:17
Címkék
Míg a csütörtököt már a csomagolással töltötte el a hét végi, lyoni Világkupára utazó magyar csapat (Berki Krisztián, Fekete Levente, Gál Róbert, Kiss Renáta és Péntek Tünde), addig egy roppant fontos döntés erejéig összeült a Magyar Országos Torna Egyletek Szövetségének elnöksége.
Gál Róbert továbbra is Vereckei István segítségével készül fel a világversenyekre (Fotó: Danis Barna)
Gál Róbert továbbra is Vereckei István segítségével készül fel a világversenyekre (Fotó: Danis Barna)
Gál Róbert továbbra is Vereckei István segítségével készül fel a világversenyekre (Fotó: Danis Barna)
Gál Róbert továbbra is Vereckei István segítségével készül fel a világversenyekre (Fotó: Danis Barna)
Gál Róbert továbbra is Vereckei István segítségével készül fel a világversenyekre (Fotó: Danis Barna)
Gál Róbert továbbra is Vereckei István segítségével készül fel a világversenyekre (Fotó: Danis Barna)
A téma nem más volt, mint a hónapok óta húzódó szövetségi kapitányi kérdés, a pályázatok elbírálása után Belán Gábor elnök csütörtökön hozta nyilvánosságra, ki lesz a férfi- és női válogatott vezetője.
– A férfiaknál Fazakas Csaba, míg a hölgyeknél Draskóczi Imre lesz a kapitány, a két szakember egy plusz négy éves szerződést írhat alá a napokban – mondta az elnök.
– Minek alapján hozták meg a döntést?
– Természetesen elsősorban azt vettük figyelembe, hogy a pályázati kiírásoknak megfelelnek-e a jelentkezők, másrészt pedig szem előtt tartottuk az edzők és az öttagú jelölőbizottság véleményét. Fontosnak tartom, hogy Draskóczi Imre olyan újításokkal állt elő a pályázatában, amelyek reménytkeltőek lehetnek a női szakágat illetően, ráadásul ő két egyesület, a Spartacusból lett Józsefváros és a Postás megmentésében is főszerepet vállalt. Míg Fazakas Csaba a nemzetközi porondon is ismert, elismert edző, akit a szakma szinte egyöntetűen kiemelt a választás során. Kifejezetten örülök annak, hogy a két szakember csapatmunkában gondolkodik, vagyis férfivonalon Puskás Jenőt, míg a nőknél Ziszisz Tanasziszt is szeretnék majd bevonni a válogatott felkészítésébe.
– Mit takar az egy plusz négy esztendős szerződés?
– Nem csak anyagi megfontolások alapján döntöttünk amellett, hogy először csak 2005. március 31-ig szóljon a kapitányok szerződése. Ezt felfoghatjuk amolyan próbaévnek is, és ha a munkájuk megfelelő, biztos vagyok benne, hogy megszavazzák nekik a további négy évet. Azért is jó, hogy így állapodtunk meg, mert jövőre tisztújító közgyűlést tartunk, és lehet, hogy az új elnökség más koncepciók alapján képzeli majd el a jövőt.
– Mi lesz a korábbi kapitányok, azaz Vereckei István és Maráczi Márta sorsa?
– Nem titok, hogy Vereckei István vezeti továbbra is az olimpiai induló Gál Róbert felkészítését, így ő is a válogatott mellett marad, míg Maráczi Márta a szövetségen belül az utánpótlásprogram kidolgozásában segédkezik majd.

A cél: központosítás
Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
6 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
29 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
38 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
47 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
49 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
50 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
58 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik