Ferencváros kontra szövetség

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2004.04.13. 21:36
Címkék
Az elmúlt hónapokban meglehetősen elmérgesedett a viszony a Magyar Országos Torna Egyletek Szövetsége elnöksége, valamint a Ferencváros tornaszakosztálya között.
Habár a keddi megbeszélésrôl nem tájékoztatták a sajtót, annyi bizonyos, hogy a Ferencváros versenyzôi nem bojkottálják a válogatottat, így Gál Róbert is a szerekhez léphet a nemzeti csapatban
Habár a keddi megbeszélésrôl nem tájékoztatták a sajtót, annyi bizonyos, hogy a Ferencváros versenyzôi nem bojkottálják a válogatottat, így Gál Róbert is a szerekhez léphet a nemzeti csapatban
Habár a keddi megbeszélésrôl nem tájékoztatták a sajtót, annyi bizonyos, hogy a Ferencváros versenyzôi nem bojkottálják a válogatottat, így Gál Róbert is a szerekhez léphet a nemzeti csapatban
Habár a keddi megbeszélésrôl nem tájékoztatták a sajtót, annyi bizonyos, hogy a Ferencváros versenyzôi nem bojkottálják a válogatottat, így Gál Róbert is a szerekhez léphet a nemzeti csapatban
Habár a keddi megbeszélésrôl nem tájékoztatták a sajtót, annyi bizonyos, hogy a Ferencváros versenyzôi nem bojkottálják a válogatottat, így Gál Róbert is a szerekhez léphet a nemzeti csapatban
Habár a keddi megbeszélésrôl nem tájékoztatták a sajtót, annyi bizonyos, hogy a Ferencváros versenyzôi nem bojkottálják a válogatottat, így Gál Róbert is a szerekhez léphet a nemzeti csapatban
A zöld-fehérek edzői más klubok trénerei társaságában kifogásolták, hogy a márciusi szövetségi kapitányválasztás során a vezetőség nem vette figyelembe a szakma javaslatát, s Puskás Jenő helyett Fazakas Csabát választotta a férfiválogatott élére.
A szóváltások egészen odáig fajultak, hogy az egyesület vezetősége úgy döntött: bojkottálja az országos bajnokságokat, és egyetlen korosztályban sem indítja el versenyzőit. Sőt olyan hírek is napvilágot láttak, hogy a ljubljanai Európa-bajnokságra utazó csapatban helyet kapó fradis tornászok egyszerűen nem lépnek a szerekhez a csütörtökön kezdődő kontinensviadalon, mivel a szövetség a válogató eredményhirdetése után minden egyes tornásszal aláíratott egy olyan papírt, amelyben a versenyzők vállalják, hogy nemcsak a külföldi, de a hazai versenyeken is szerepelnek.
Természetesen ezt a zöld-fehérek versenyzői nem szignózták, ám a pletykákkal ellentétben elutaztak a szlovén fővárosba és képviselik a magyar színeket az Európa-bajnokságon.
Eközben kedden tárgyalóasztalhoz ült Belán Gábor, a szövetség elnöke és Furulyás János, a Ferencváros elnöke, akik egyeztettek a kialakult helyzetről.
"Valóban beszélgettünk a problémákról – mondta Belán Gábor –, ám többről nem szeretnék a sajtónak beszámolni. Ez a sportág belügye, amit, remélem, képesek leszünk higgadtan, kompromisszumos módon tisztázni. Annyit elmondhatok, hogy egyetértés van a szövetség vezetősége és a Ferencváros között."
Legfrissebb hírek

Németországnak csaknem száz év után ismét nehézsúlyú profi bokszvilágbajnoka van

Ökölvívás
7 perce

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
7 perce

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
12 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
22 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
28 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
41 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
56 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik