Fölényes győzelemmel zárta az idényt Benik

T. A.T. A.
2004.10.30. 21:14
Címkék
A Benik Balázs, Rácz Bence kettős fölényes győzelmet aratott a Waldviertel-ralin. Az osztrák viadal (amely korábban az Európa-bajnoki értékelésbe számított bele, az idén pedig az Európa-kupába) arról is híres a hazai szurkolók körében, hogy mindig jó néhány magyar pilóta indul rajta.
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
Magyar győztest azonban viszonylag ritkán avatnak - jó néhány év eltelt azóta, hogy ifjabb Tóth János (még a Toyota Celicával) legyőzte ott az Európa-bajnok Andrea Navarát -, úgyhogy az idei futam különösen emlékezetes marad a magyar ralirajongók számára.
"Az első nap első felében nyálkás, csúszós, saras utakon autóztunk - nagyon észnél kellett lenni. Szerencsére már az első gyorsaságit sikerült megnyernünk, úgyhogy lélektani fölénybe kerültünk - mondta Benik a verseny végén. - Ettől kezdve folyamatosan növeltük az előnyünket, a futam végére már majdnem két perccel vezettünk. Bevallom, azt hittem szorosabb lesz a csata, hiszen itt volt két 206 WRC, amelynek sofőrjei rám fenték a fogukat. Ráadásul nagyon sok jó A8-as autó van a mezőnyben, és nem szabad elfeledkeznünk az N-csoportosokról sem, hiszen a hosszú egyenesekkel tarkított pályák nekik kedveztek. Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk, számunkra azért is volt különösen fontos ez a siker, mert támogatónk, az OMV volt a viadal főszponzora, és legalább nála is tudtunk néhány jó pontot szerezni. No meg persze remek érzés, hogy a magyar bajnoki második hely után a nemzetközi mezőnyben is megmutathattuk, hogy mit tudunk…"
A fordos magyar kettős mögött a második helyen a cseh Vojtech érkezett, a harmadik pedig a helyiek egyik nagy kedvence, a grófi családból származó Bepo Harrach lett egy A8-as Mitsubishivel. A magyar szurkolók számára azonban még további jó híreink is vannak, ugyanis nem csupán Benikék szerepeltek jól a mieink közül. Az A5-ös és az A6-os géposztályban is magyar pilóta hozhatja haza a győztesnek járó kupát: előbbiben Németh "16V" Péter, utóbbiban Kiss István győzedelmeskedett. ---- O ---- A
Legfrissebb hírek

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 perce

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
12 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
17 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
26 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
46 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
58 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
59 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik