A Szolnok levelét megírta

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2006.01.18. 00:49
Címkék
A Szolnoki Olaj KK Kft. szokatlan lépésre szánta el magát. Fizetett hirdetésben tiltakozik "&a játékvezetői felfogás megosztottsága és egyoldalúsága miatt".
Minden egyes labdáért nagyon megharcolt az Univer és az Olaj
Minden egyes labdáért nagyon megharcolt az Univer és az Olaj
Minden egyes labdáért nagyon megharcolt az Univer és az Olaj
Minden egyes labdáért nagyon megharcolt az Univer és az Olaj
Minden egyes labdáért nagyon megharcolt az Univer és az Olaj
Minden egyes labdáért nagyon megharcolt az Univer és az Olaj
Mint arról keddi számunkban már olvashattak: az Olaj vasárnap televíziós mérkőzésen 92–81-es vereséget szenvedett Kecskeméten az Univer KSE-től. A szolnokiak a negyedik negyed közepére 18 pontos hátrányukat 75–72-es vezetéssé változtatták. A hátralévő öt percben a kecskeméti Cory Bradford tízszer, csapattársa, Szrdjan Jovanovics háromszor állhatott a büntetővonalra. Ugyanebben az időszakban a vendégek játékosa, a próbaidőn Szolnokon szereplő Nerijus Varnelis, valamint az edző, Pór Péter ellen is technikait fújtak a játékvezetők.

"Rögtön a mérkőzés lefújása után elmondtam a meccsellenőrnek, Szécsi Szilveszternek, hogy igencsak egyoldalúnak ítéljük meg a játékvezetők felfogását a hajrában – mondta Tóth Zoltán, a Szolnok ügyvezetője. – Azt kértem, tegyen lépéseket azért, hogy leülhessünk a bírókkal és a kecskemétiekkel, nézzük meg, mi történt az utolsó öt percben. Nem akarjuk, hogy eltiltsák a játékvezetőket, nem állítjuk, hogy tendenciózusan bíráskodtak, nem akarjuk újrajátszani a meccset, csak azt szorgalmazzuk, hogy nézzük meg a történteket. Hogy ilyesmi se velünk, se más csapattal ne fordulhasson elő a jövőben. Úgy érezzük ugyanis, hogy ugyanazért a cselekedetért bennünket súlyosabban büntettek.

"Mi a szükséges intézkedéseket házon belül megtettük, a litván játékos már nem tagja a keretnek." (Tóth Zoltán ügyvezető a szolnoki rendteremtésről)
A túloldalon egy-egy ítélet után Cory Bradford vagy Bojan Lapov ugyanúgy verte a parkettet, mint Nerijus Varnelis, mégsem kapott technikait. Mivel az ügyben nem történt azóta semmi, klubvezetőként kötelességem kérni az ügy kivizsgálását. Ezért a levelünket elküldtem a szövetség illetékes bizottságainak. Mi a szükséges intézkedéseket házon belül megtettük, a litván játékos már nem tagja a keretnek, és a vezetőedzőnk is megkapta a szerződésében foglalt büntetését."

A szolnokiak levele megérkezett a kosárlabda-szövetségbe.
"Megtettem azokat az intézkedéseket, amelyekre lehetőségem van – reagált a beadványra Bodrogváry Iván, az MKOSZ főtitkára. – A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy felkértem a Játékvezetői Bizottságot, vizsgálja ki a történteket, és készítsen jelentést. Ezenkívül megígértem Tóth Zoltánnak, hogy a jövő csütörtöki elnökségi ülésen a testület elé terjesztem a levelet."

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Legfrissebb hírek

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
29 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
32 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
56 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik