Szerb az új hús a zöldeknél

R. B. B.R. B. B.
2006.01.24. 01:08
Címkék
Megvan az Ferencváros első téli igazolása! Bár korábban már csatlakozott a csapathoz Leandro és Zsivóczky Norbert, ők azonban korábban is a klub labdarúgói voltak, így valójában Bojan Lazics az első új játékos a zöld-fehéreknél. A 31 éves szerb védekező középpályás korábban az MTK és a Sopron együttesében játszott, szeptember 20. óta azonban csapat nélkül edzett, ugyanis – Vízer Máriusz döntése alapján – neki és Zombori Zalánnak felbontották a szerződését.
"Már korábban is szó volt Bojan Lazics szerződtetéséről, Gellei Imre érkezése után ez még inkább előtérbe került. A szerb játékos hétfő délután fél plusz egy évre írt alá a Ferencvároshoz" – tájékoztatta lapunkat Tepszics Ignác, a zöld-fehérek sportigazgatója. Az első osztályban eddig 91 mérkőzésen pályára lépő labdarúgó elmondta, több külföldi és magyar – a Fradin kívül a Vasas – klub is megkereste, végül a menedzserével, Vladan Filipoviccsal egyeztetve a Ferencváros mellett döntött.

"Azt gondolom, jó csapathoz kerültem, amelyben több rutinos játékos, például Lipcsei Péter vagy Szűcs Lajos futballozik, mellettük pedig sok tehetséges fiatal található – mondta Bojan Lazics. – Szeretnék a lehető legtöbbször pályára lépni, és hozzájárulni a Ferencváros minél jobb szerepléséhez, hiszen a csapat többre hivatott a jelenlegi kilencedik helynél, és remélem, hogy a fiataloknak is segítségére lehetek. Számomra megtiszteltetés, hogy az MTK után ismét egy nagy múltú csapatban futballozhatom. Persze Sopronra is jó szívvel gondolok vissza, hiszen annak ellenére, hogy érthetetlen, ami velem történt, büszke vagyok rá, hogy részese lehettem a klub eddigi legnagyobb sikerének, a Magyar Kupa megnyerésének."

Bojan Lazics hétfő délután már együtt edzett az új csapattársaival, és ha sikerül elintézni a vízumát, akkor már kedden elutazik Ciprusra a zöld-fehérekkel. A légiósnak még nincs mezszáma, de elmondta, ha szabad a szám, akkor a nyolcas mezben szeretne futballozni.
Legfrissebb hírek

Felkészülés. a Nyíregyháza kétgólós vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
2 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
17 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
17 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
24 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
24 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
27 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
31 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
43 perce
Ezek is érdekelhetik