Egy-két labdán múlhat ez is

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2006.02.03. 02:40
Címkék
Arra lehetett számítani, hogy a MiZo-Pécs hazai környezetben nyer a Lotos Gdynia ellen, ám olyan parádés támadójátékot, mint amilyet Rátgéber László együttese produkált az Euroliga nyolcaddöntőjének első, keddi meccsén, csak kevesen reméltek. A mesteredző sem tagadta: efféle parádés akciózás talán ha egy évben egyszer összejön. Az egyébként igen jó játékerőt képviselő Lotos legfeljebb asszisztálhatott a magyar bajnok parádéjához. Ám szó sincs arról, hogy a két győzelemig tartó párharcnak máris vége lenne. A Gdynia javítani akar, a Pécs viszont szeretné mielőbb letudni a párharcot.

„Az első mérkőzésen harminc ponttal vertük a Lotos Gdyniát, s ezzel az eredménnyel természetesen maximálisan elégedettek lehetünk. Az azonban egészen biztos, hogy Gdyniában támadásban nem nyújtunk majd olyan kiemelkedőt, mint tettük azt kedden saját nagyszerű közönségünk előtt a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Mégpedig azért nem, mert olyan elsőrangú támadójáték, mint amilyet mi produkáltunk a nyolcaddöntő első összecsapásán, aligha jön össze három napon belül kétszer is. Sőt megkockáztatom, talán egy éven belül sem. Éppen ezért most – roppant harcosan játszva persze – a védekezésünkkel kell megnyernünk a meccset.

Szerdán rehabilitációs jellegű edzést tartottam a lányoknak, ugyanakkor csütörtökön sem tudtuk a megszokott munkát elvégezni, mert csak délelőtt volt egyórás edzés, amely nem pótolhatja a megszokott, délutáni tréninget. Ugyanakkor a taktikai variációkat és helyzetgyakorlatokat bátran lehetett próbálgatni. Aztán jött az utazás, Pécsről Budapestre, aztán onnan tovább Lengyelországba. Nagyon későn, este tíz óra körül értünk Gdyniába. Az biztos, hogy a lengyelek mást játszanak majd hazai környezetben, mint az első találkozón, hiszen saját közönségük előtt muszáj valamit mást, többet produkálniuk. Megjegyzem, amióta én vagyok az edző Pécsett, Gdyniában még soha nem sikerült nyernünk.

Mind a két csapat hosszú esztendők óta stabil Euroliga-szereplő. A legutóbbi lengyelországi látogatásunkkor, három évvel ezelőtt, a csoportban hibátlan mérleggel álltunk, bizakodva érkeztünk tehát a tengerparti városba, mégis kikaptunk. A baj sosem jár egyedül: az volt az a meccs, amelyen légiósunk, Chantelle Anderson súlyos sérülést szenvedett, amelyből aztán már nem tudott teljesen felépülni. Tudom, hogy az Euroligában az eddig idegenben nyert mérkőzéseink mindegyike egy-két labdán múlott, de a lényeg: Szamara kivételével mindenhol nyertünk. Most azért is győzni akarunk, hogy egy pillanatig se fenyegessen a veszély: vissza kell térnünk Pécsre, ahol aztán elveszhet a hazai veretlenségünk. Ahhoz tehát, hogy jövő szerdán ne legyen ki-ki összecsapás Pécsett, Gdyniában is le kell győznünk a Lotost.”

Rátgéber László, a MiZo-Pécs edzője ---- A ---- V
Legfrissebb hírek

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
16 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
31 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
31 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
37 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
38 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
41 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
44 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik