Műfűre hívták a csapatokat

R. B. B.R. B. B.
2006.02.04. 01:42
Címkék
Decemberben még arról szóltak a hírek, hogy 2006-ban elmarad a lassan hagyományossá váló terembajnokság. Végül – miután visszakerültek a rendezési jogok a labdarúgóligához – eldőlt: mégis lesz teremfoci, igaz, nem a megszokott tartalommal.
Miután a szervezésre nem maradt idő, így ezúttal elmaradtak a selejtezők, és csak a tornára önkéntesen jelentkező öt élvonalbeli csapat küzd az első helyért az egynaposra szűkült vasárnapi „döntőben”. A helyszín viszont változatlan, továbbra is a debreceni Főnix-csarnok ad otthont a Tippmix teremlabdarúgó-kupa néven futó tornának.

„Mindenképpen szerettük volna megrendezni a terembajnokságot, hogy ne szakadjon meg a hagyomány – mondta Füzessy Zsolt, a liga versenyigazgatója. – Mire azonban biztossá vált, hogy lesz torna, a legtöbb csapat már kialakította felkészülési programját, így azok a klubok vesznek részt az eseményen, amelyeknek megfelelt a február ötödikei időpont. Jövőre viszont már újra a régi rendszerben, az ország több városában, legalább három selejtezőcsoportban rajtol a terembajnokság.”

A hét végén ráérő csapatok a következők: a DVSC-AVE Ásványvíz, a Diósgyőr, a Lombard FC Pápa, a REAC és az Újpest. Az öt együttes körmérkőzéses rendszerben küzd az első helyért, a győztes egymillió, a második helyezett 750 ezer, a harmadik pedig 500 ezer forint jutalmat kap. Emellett díjazzák a gólkirályt, a legjobb kapust és a legjobb mezőnyjátékost, ők a kupa mellé a Mitre ajándékcsomagját kapják majd.

Korábban több kiegészítő program is színesítette a terembajnokságot, ezúttal ezekből kevesebb lesz, hiszen a torna így is délben kezdődik, és este hét óra körül ér véget. A táncoslányok mellett betétprogramot láthatnak a szurkolók, ugyanis a terembajnoksággal párhuzamosan zajlik a szintén meghívásos U17-es torna az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban, amelynek a döntőjét és bronzmérkőzését a Főnix-csarnokban bonyolítják le.

Kérdés, milyen hangulat lesz a tornán, ugyanis a Szívtiprók elnevezésű debreceni ultracsoport bojkottálja a tornát, és erre kéri a többi tábort is. A távolmaradás oka a labdarúgás jelenlegi helyzete, a liga és az MLSZ vitája, valamint a teremtorna lebonyolításával kapcsolatos anomáliák.
„Én is olvastam a szurkolók írását – mondta Füzessy Zsolt. – Sajnos mindig vannak olyanok, akiknek az a fontos, hogy megakadályozzák a sportszakmai elképzeléseket. Azt gondolom, néhány száz ember nem befolyásolhatja egy kétszázötvenezres lélekszámú, futballszerető város közönségét, és ha nem is lesz telt ház vasárnap, akkor ennek nem ez lesz az oka.”

VASÁRNAPI FOCI HÉT ÓRÁN ÁT

A torna műsora:
12.00: REAC–DVSC-AVE
12.30: DVTK–Újpest
13.00: REAC–Pápa
14.00: DVSC-AVE–DVTK
15.30: Pápa–Újpest
16.00: REAC–DVTK
16.30: DVSC-AVE–Pápa
17.00: REAC–Újpest
17.30: Diósgyőr–Pápa
18.10: DVSC-AVE–Újpest

A BELÉPŐ ÁRA: 2000 FORINT

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
---- J ---- D
Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
6 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
13 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
23 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
47 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
56 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
56 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik