Taroltak az oroszok

R. B. B.R. B. B.
2006.07.25. 00:26
Címkék
Vasárnap befejeződött a bulgáriai Plovdivban megrendezett ökölvívó Európa-bajnokság, amelyen a mieink két bronzérmet szereztek, s további négy versenyzőnk jutott be a legjobb nyolc közé.
Idôsb Balzsay Károly szerin túl hamar jöttek a legerôsebbek
Idôsb Balzsay Károly szerin túl hamar jöttek a legerôsebbek
Czagány Balázs
Idôsb Balzsay Károly szerin túl hamar jöttek a legerôsebbek
Idôsb Balzsay Károly szerin túl hamar jöttek a legerôsebbek
Idôsb Balzsay Károly szerin túl hamar jöttek a legerôsebbek
Czagány Balázs
Idôsb Balzsay Károly szerin túl hamar jöttek a legerôsebbek

A kontinensbajnokságon taroltak az oroszok, mind a tizenegy versenyzőjük finalista lett, közülük kilencen aranyérmet nyertek.

Bedák Zsolt és Káté Gyula szállította a két magyar érmet, így hiába volt hat negyeddöntősünk, nem sikerült megismételni a hat évvel ezelőtti tamperei Eb sikerét (egy arany- és négy bronzérem), de továbbra is tartjuk a helyünket a legjobb tízben. Akár az érem-, akár a ponttáblázatot, akár az összes mérkőzés alapján felállított listát nézzük, Magyarország a 6–8. helyen végzett.

„Az Európa-bajnokság előtt három érmet terveztem, annyi benne is volt a csapatban, de többen túl korán találkoztak orosz riválissal – mondta idősb Balzsay Károly szövetségi kapitány. – Senkiben sem csalódtam, a teljesítmény rendben volt, akiket kellett, azokat megverték a srácok. Igaz, egyikőjük sem nyújtott átlagon felülit, pedig az igazán nagy sikerhez erre lett volna szükség. Talán majd legközelebb túllépik a saját árnyékukat.”

Az orosz parádét látva egyértelmű, ha előrébb akarunk lépni, őket kell valamilyen módon legyőzni, ami nem lesz egyszerű, tekintve, hogy a rivális mind a ringben, mind a sportdiplomáciában előnyben van. Ráadásul sokkal jobbak az anyagi körülményei, nagyobb a merítési lehetőség, bármilyen ökölvívó áll velük szemben, minden stílusra felkészültek, hiszen folyamatosan elemzik a lehetséges ellenfeleket.

Nos, ezzel a jövőben a magyaroknak sem lesz gondjuk, hiszen az Európa-bajnokság összes mérkőzését videóra vették, a felvételeket egy őszi edzői értekezleten elemzik majd. Így a jövőben mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy a lehető legjobban felkészüljön a rá váró riválisokból.

A szezon persze nem ért véget az ökölvívóknak, akik augusztus végétől a különböző nemzetközi versenyekre fókuszálnak, a nagy feladat pedig a decemberi országos bajnokság lesz. Nem árt igyekezniük a versenyzőknek, hiszen az idei viadalok alapján alakítja ki a szövetségi kapitány a pekingi olimpiára készülő keretet. Biztató, hogy ha az Eb-t kvalifikációs versenyként írták volna ki , akkor most hat olimpiai kvótánk lenne.
Legfrissebb hírek

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
6 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
8 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
31 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
34 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
51 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
53 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik