Edzőt buktattak volna

Sz. G.Sz. G.
2006.08.18. 02:05
Címkék
Vészesen szűkül az UTE férfi vízilabdacsapatának játékoskerete. A fogyás még februárban indult el, amikor Székely Bulcsútól (hivatalosan sérülés miatt, de a valós ok rejtve maradt) megváltak a lilák, aztán májusban kiderült, hogy Varga Tamás, Regős Áron és Gergely Mihály sem marad Újpesten.
Két hete újabb kulcsjátékos, Kovács Róbert távozott, a kapus Áts Bertalant kölcsön adták az OSC-nek, mígnem a napokban az a hír járta, hogy négy újabb pólóst veszítettek el a lilák. Utánajártunk, s kiderült, igaz, amit beszélnek.

Az egyik internetes portálon magától az egyik érintettől, Benczur Mártontól származó információra hivatkoznak, amely szerint rajta kívül Dávid Zoltánt és Zoufal Norbertet „kirúgták”, míg Suti Gábor önszántából megy. Felhívtuk Dávid Zoltánt, de ő egyelőre nem kívánt nyilatkozni, mint ahogy Sági Gábor szakosztályelnök sem, aki Őze István klubigazgatóhoz irányított. Tőle a következőket tudtuk meg:
„Az említett játékosok azzal keresték meg a vezetőséget, hogy vagy ők mennek, vagy Petrovics Mátyás edző. Mi az edzőre voksoltunk, a játékosok ne diktáljanak.”
A klubvezetőnek felvetettük, hogy köztudottan pénzügyi gondokkal küzd a szakosztály, s nem a szíjat akarják-e így két lyukkal szorosabbra húzni. Ő egyértelműen a három játékos edzőbuktatási szándékát jelölte meg a határozat okaként, egyúttal elismerte, akadnak nehézségek, valóban csúsztak a fizetések, de csak egy hónappal tartoznak. Állítása szerint többeknek már csütörtökön átutalták a pénzüket, másokkal némi nézeteltérés adódik a tartozást illetően. Őze István azt is elismerte, hogy az elmúlt bajnokságban túlvállalták magukat, ám a nehézségekhez nagyban hozzájárul, hogy az egyik támogató az idény közben visszalépett. Petrovics Mátyás nem kommentálta a három pólós szándékát.

Egy biztos, az elmúlt szezonban tekintélyes költségvetésből, sok jó játékossal dolgozhatott a pólószakosztály, ám a tervezett négy közé jutás helyett a csalódást keltő ötödik helyen kötöttek ki a lilák. A küszöbön álló kiírásban jóval kevesebb pénz lapul a kasszában, eredménykényszer nélkül, kizárólag fiatalokkal foglalkozik majd Petrovics Mátyás vezető-edző, aki egyelőre nem számíthat Máthé Balázsra. A válogatott keretben is megforduló center a jobb lábán végrehajtott tengelykorrekciós műtéten esett át június közepén, s csak nemrégiben kezdte el nagyon óvatosan az edzéseket.

Az UTE veszteségei

Február
Székely Bulcsú Domino-BHSE

Május
Varga Tamás Chiavari (olasz)
Regős Áron Chiavari (olasz)
Gergely Mihály Franciaország
Augusztus
Áts Bertalan OSC
Kovács Róbert TEVA-VasasPlaket
Benczur Márton ???
Dávid Zoltán ???
Suti Gábor ???
Zoufal Norbert ???
Legfrissebb hírek

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
9 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
23 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
28 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
38 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
54 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik