A Domino az esélyes

Sz. G.Sz. G.
2006.09.27. 00:43
Címkék
Sok minőségi játékos cserélt klubot a nyári szünetben, aminek eredményeként a korábbiakhoz képest kiegyenlítettebb párharcokra számíthatunk a legjobb négy magyar női vízilabdacsapat között a szerdán rajtoló bajnokságban. Ám az aranyéremre ezúttal is a LEN-kupa-címvédő Domino-BHSE Polo pályázik a legnagyobb eséllyel, azért, mert megtartotta legjobbjait (Horváth Patrícia, Györe Anett, Pelle Anikó, Valkay Ágnes, Tomaskovics Eszter), sőt csatlakozott Györe Lajos együtteséhez a válogatott védője, Takács Orsolya is.
A Domino megtartotta legjobbjait, köztük Valkay Ágnest (képünkön) is
A Domino megtartotta legjobbjait, köztük Valkay Ágnest (képünkön) is
A Domino megtartotta legjobbjait, köztük Valkay Ágnest (képünkön) is
A Domino megtartotta legjobbjait, köztük Valkay Ágnest (képünkön) is
A Domino megtartotta legjobbjait, köztük Valkay Ágnest (képünkön) is
A Domino megtartotta legjobbjait, köztük Valkay Ágnest (képünkön) is
„Igaz, hogy mi vagyunk a legesélyesebbek, de nyugtával dicsérjük a napot” – mondta visszafogottan Györe Lajos vezetőedző, aki az első fordulóban biztosan nem számíthat az Eb után pihenő három válogatott játékosára, Horváth Patríciára, Pelle Anikóra és Valkay Ágnesre. No és hiányzik Kisteleki Dóra is, aki bármelyik nap életet adhat gyermekének.

Az ötéves hazai uralmát a tavasszal elveszítő Dunaújvárosi Főiskola-Elco gyengült, három jelenlegi és egy volt válogatott játékossal fogyatkozott meg a keret: Zantleitner Krisztina és Primász Ágnes az OSC-hez, Bujka Barbara az olasz Orizzonte Cataniához, míg Bódi Anett a Szenteshez igazolt.
„Rövid távon nőtt a különbség a Dunaújváros és a Domino között, hosszú távon viszont csökkent – utalt együttese fiatal átlagéletkorára Mihók Attila, az újvárosiak trénere. – A Domino ellen most se így, se úgy nem lenne esélyünk, de inkább legyen kétszer bronzérmünk, aztán aranyérmünk, mint háromszor egymás után ezüstérmünk. Fiatal, lendületes, szorgalmas csapattal dolgozom, én és a játékosaim is nagyon motiváltak.”

A 2005–06-os bajnokság végeredménye:

1. Domino-BHSE Polo, 2. Dunaúvárosi Főiskola-Elco, 3. Hungerit-TopCop-Szentesi VK, 4. BVSC, 5. OSC-Cemelog, 6. Győri VSE, 7. Villanó Fókák-Kecskemét, 8. ZF-Eger
Primász helyzete egyébként még nem tisztázott, mert szerződése 2008-ig a kék-narancsosokhoz köti, az OSC viszont még nem váltotta ki. Az új idényre alaposan megizmosodó egyetemisták (Ipacs Barbarát is elcsábították a Dominótól) edzője, Becsey Péter optimista, és nem tartja lehetetlennek Primász játékát a szerdai rajton. Becsey amondó, hogy a Dunaújváros, az OSC és a Szentes kölcsönösen megtréfálhatja egymást, ő maga a dobogón szeretné látni együttesét.

A Szentes elvesztette a 149-szeres válogatott Sipos Editet és a juniorválogatott Huszka Zsuzsannát, egyúttal erősített a már említett Bódival, visszaigazolta a BVSC-től Hegedűs Renátát, és az ukrán válogatott Anasztaszia Kotova is a keret tagja. Érdekesség, hogy bár az utolsó helyen végzett, a ZF-Eger nem esett ki, mert a hetedik helyen végző Kecskemét visszalépett az OB I-től, helyette az ASI-Rehau-ELTE szerepel az élvonaban.
Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
4 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
11 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
17 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
35 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
41 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
49 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
54 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik