Szélesi Zoltánék bravúrja

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2006.10.29. 03:16
Címkék
Míg a Bundesliga kilencedik fordulójának pénteki mérkőzése gólgazdag volt (a Mainzban 6–1-re diadalmaskodó Werder jóvoltából), addig a szombati találkozókon minden előfordult, csak éppen számolatlanul eső találatok nem: a hat összecsapáson csupán kilenc gól esett…
Szélesi Zoltán jó formában van
Szélesi Zoltán jó formában van
Szélesi Zoltán jó formában van
Szélesi Zoltán jó formában van
Szélesi Zoltán jó formában van
Szélesi Zoltán jó formában van
Mindehhez Huszti Szabolcs és a Hannover is nagymértékben hozzájárult, hiszen a Hamburg otthonában értek el gól nélküli döntetlent. A hannoveriek hét közben legyőzték a Dortmundot, így azzal a tudattal léphettek pályára, hogy a kupában már ott vannak a legjobb tizenhat csapat között. Hogy ugyanezt a bajnokságban is elmondhassák magukról, a kiesési rangadón is nyerniük kellett volna, vagy legalábbis döntetlent játszaniuk.

Utóbbi célt sikeresen teljesítették. Bár mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek (a kezdő és végig pályán lévő Huszti Szabolcs élen járt a gólhelyzetek kihagyásában), az eredmény egyik fél számára sem örömteli...

Joggal örülhettek viszont Szélesi Zoltánék, ugyanis az Energie Cottbus a keleti derbin két vállra fektette a Herthát, így az újonc gárda negyedik szezonbeli győzelmével megelőzte a tabellán szombati ellenfelét, és a kiesés egyik legfőbb esélyeseként máris UEFA-kupa-indulást érő helyen áll.

„Jól teljesített a csapat, felvettük a kesztyűt vendégeinkkel szemben, nem engedtük őket kibontakozni.

A második gól előtt én passzoltam a kínai Saónak, összességében úgy érzem, nagyon jól ment a játék – mondta Szélesi Zoltán, aki végig játszott, nem úgy, mint a berlini Solomon Okoronkwo, akit a 77. percben kiállítottak, amiért éppen a magyar ellen szabálytalankodott: – A félpálya környékén harcoltunk a labdáért, aztán a játékos állítólag hátulról megfejelt. Mindezt én alig éreztem.”

„Igazolódtak a félelmeim, megérdemelten nyert a Cottbus. Sajnos alig akadt igazi gólhelyzetünk, a hazaiak pedig agresszívan játszottak, a párharcok nagy részét megnyerték, hibáinkat kíméletlenül kihasználták” – mondta Dárdai Pál, aki a Herthában hatvannyolc percet töltött a pályán, majd edzője, Falko Götz lecserélte, hogy támadóbbá tegye csapatát. A tréner a lefújáskor joggal bosszankodhatott: a berliniek karmestere, Yildiray Bastürk újból megsérült (bár Dárdai Pál szerint jövő hét végére felépül), és a csapat továbbra is nyeretlen idegenben.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
25 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
36 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
41 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
48 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
50 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik