Györe a nyerő

Sz. G.Sz. G.
2006.11.13. 01:22
Címkék
Nagy tettet hajtott végre a Domino-BHSE-Polo együttese szombaton az első alkalommal megrendezett női európai Szuperkupa-mérkőzésen: a hétszeres BEK-győztes, 15-szörös olasz bajnok, négy olimpiai bajnokot felvonultató Orizzonte Cataniát győzte le 9–8-ra. A szicíliaiak 5–2-re is vezettek már a második negyedben, az első félidőben öt emberelőnyéből egyetlen gólt sem szerző Domino csaknem 13 percig nem rezegtette meg az olasz hálót – ennyi idő után Györe Anett talált be újra, 2–4-re alakítva az állást. Györe nem először bizonyult a legbátrabb, leginkább vállalkozó szellemű honvédosnak, ezúttal negyedenként egy gólt csepegtetve járult hozzá a diadalhoz.

A győztes találatot 43 másodperccel a vége előtt vitte be. Érdekes epizódja volt a találkozónak a Bujka–Bujka ütközet. A Domino Viktóriája csak a harmadik negyedben állt be, és nemigen örülhetett a lehetőségnek. Testvérét, Barbarát kellett fognia, aki meg is verte őt centerben, ekkor 6–4-re vezetett a Catania. Bujka Barbarának egyébként nincs könnyű dolga, hiszen az elmúlt idényben 27 bajnoki meccsen 116 (!) gólt szerző, spanyol Blanca Gil helyére szerződtették.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
3 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
16 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
29 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
53 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik