A kutyát megetették, a meccset megnyerték

RODICS DÁNIEL jelenti CsíkszeredábólRODICS DÁNIEL jelenti Csíkszeredából
2006.11.27. 00:27
Címkék
Az Újpest ismét győzött a Sportclub Csíkszereda otthonában a Borsodi Jégkorongliga alapszakaszában, így a csíkiak továbbra is nyeretlenek a lilák ellen.
Gonda Kamilnak (szemben) fôszerepe volt a sikerben
Gonda Kamilnak (szemben) fôszerepe volt a sikerben
Gonda Kamilnak (szemben) fôszerepe volt a sikerben
Gonda Kamilnak (szemben) fôszerepe volt a sikerben
Gonda Kamilnak (szemben) fôszerepe volt a sikerben
Gonda Kamilnak (szemben) fôszerepe volt a sikerben

Azt már nem mondhatja senki, hogy az újpestiek Székelyföldön a kutyának sem hiányoznak, amikor hazautaznak Budapestre. A liláknak otthont adó csíkszépvízi Kishavas Panzió kutyái ugyanis biztosan visszasírják azt a néhány napot, amelynek során az UTE két játékosa, Jozef Voskar, Ladányi Balázs és az edző, Baróti Zsolt viselte gondjukat. A házőrzők minden étkezés után megkapták a – nemegyszer bőséges – maradékot, persze csak óvatosan, hogy a házigazdák észre ne vegyék...

A meccs elején az újpestiek úgy nyüszítettek mérgükben, mint négylábú kedvenceik, amikor a Holdat ugatják, ugyanis a második perc közepén Adorján József góljával vezetést szerzett a Sportclub. A játék sokkal színvonalasabb, élvezetesebb volt, mint egy nappal korábban – a szombati teljesítményt persze nem volt nehéz fölülmúlni. Voskar találatával a 15. percben egyenlített az UTE, egyenlő állásnál ért véget az első harmad.

A második periódus első felében a hazaiak folyamatosan ostrom alatt tartották az UTE húszéves szlovákiai kapusa, Gonda Kamil ketrecét, de az ifjú hokis rendszerint bravúrral hárított, olykor pedig a szerencsét is segítségül hívta. Egyetlen mesteri kontra elég volt az újpestieknek, hogy – Borbás Gergely révén – átvegyék a vezetést, a csíkszeredaiak megint csak saját magukat okolhatták, amiért hátrányból készülhettek az utolsó harmadra.

Az utolsó felvonásban folytatta helyzetkidolgozó és -kihagyó tevékenységét a Sportclub, a házigazdák kettős emberelőnyben is képtelenek voltak a kapuba találni. A nézőnek az volt az érzése, ha reggelig a jégen lenne, akkor sem tudna gólt ütni a csapat. Az Újpest kifogástalanul hokizott, taktikusan, türelmesen, okosan játszott, s a remek csapategységnek és a kiválóan védő Gonda kapusnak köszönhetően, megérdemelten nyert a Csíkszereda ellen – a liga alapszakaszában már negyedszer.

Mestermérleg
Gál Sándor, a Csíkszereda edzője: - Nem érdemeltünk volna győzelmet, mert a bírói segítség ellenére még kettős emberelőnyben sem tudtunk gólt lőni. Annak viszont örülök, hogy a sérültjeink felépültek.
Ancsin János, az Újpest edzője: - Mindenki alázatosan játszott, elvégezte saját feladatát. Volt alkalmunk az emberhátrányos védekezést gyakorolni, de nem baj, mert volt tartásunk.


Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
8 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
26 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
29 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
32 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
36 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
38 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
42 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
53 perce
Ezek is érdekelhetik