„Volt bennem némi drukk”

Sz. G.Sz. G.
2006.12.05. 01:24
Címkék
Kovács Róbert nem szeretett volna vereséggel visszatérni a Vasasba
Kovács Róbert nem szeretett volna vereséggel visszatérni a Vasasba
Czeglédi Zsolt
Kovács Róbert nem szeretett volna vereséggel visszatérni a Vasasba
Kovács Róbert nem szeretett volna vereséggel visszatérni a Vasasba
Kovács Róbert nem szeretett volna vereséggel visszatérni a Vasasba
Czeglédi Zsolt
Kovács Róbert nem szeretett volna vereséggel visszatérni a Vasasba

Rossz napjuk volt a csehoviaknak szombaton. Az irigylésre méltó körülményeket nyújtó sportcentrum csarnokában előbb a Medvegyi Csehov kézilabda-együttese kapott ki 37–31-re a Bajnokok Ligájában a Fazekas Nándorral a kapuban felálló német Gummersbachtól, majd a Sturm Csehov vízilabdagárdája adta meg magát a TEVA-VasasPlaketnek, Alekszandar Sapiccsal a soraiban veszített 11–10-re. A Vasas sikerében főszerepet játszott Kovács Róbert, aki bordatörése, hosszabb kihagyás után meccselhetett újra, és 4–4 után az ő két góljával húzott el Földi László együttese.

– Mennyit hagyott ki? – kérdeztük a Vasas szélsőjét.
– Öt hetet, öt bajnokin hiányoztam – a Szeged, a Domino, a BVSC, az Eger és az UTE ellenin.

– Nem féltette magát?
– Nem is gondoltam a bordámra, szerencsére teljesen meggyógyult. Az edzéseken százszázalékosnak éreztem magam, de egy ilyen fontos mérkőzés teljesen más. Volt bennem némi drukk, hogy miképpen sikerül a visszatérésem.

– Földi László állítólag azzal zrikálta, hogy nehéz lesz viszszaverekednie magát a kezdőbe, hiszen ön nélkül is sorra nyerte meg a fontos meccseket a Vasas. Komolyan vette?
– Laci cinkelt rendesen, de nem vettem félvállról. Keményen küzdöttem azért, nehogy már velem veszítsen a csapat. Örülök, hogy sikerült.

– Hogy esett a két fontos gólja?
– Az elsőt szabaddobásból, úgy hat-hét méterről pattintva szereztem. A másodikat rosszkéz-oldalról ejtettem, és szerencsém is volt: a kapus kizuhant, az egyik védő kezén pedig megpattant a labda, így kötött ki a kapuban.

– Már csak egy embert próbáló találkozójuk maradt az esztendőből. Tizenegy nap múlva az Euroliga favoritját, a Reccót fogadják.
– Itthon szeretnénk legyőzni az olasz címvédőt. Ez esetben majdnem tökéletes őszt tudnánk magunk mögött, csak a kupadöntőben elszenvedett vereségünk rontana az összképen.

Sapicsnak nem termett babér

A Vasas kapujában tartást adott csapatának Nagy Viktor, aki az Eb-n 33 találatot jegyző gólkirály, Alekszandar Sapics lövéseit rendre ártalmatlanította.
„Kimondtuk, hogy Sapics nem lőhet gólt. Emlékeim szerint egyszer sem célzott mellé vagy fölé, kilencszer találta el a kaput. Egy alkalommal öt méterről elvégzett szabaddobását védtem, előtte úgy néztem rá, hogy nem járhatott sikerrel. A vízben nem látszott rajta, hogy ideges lenne, de a parton dacosnak tűnt, nem jött oda gratulálni, elmentünk egymás mellett” – mondta Nagy Viktor.

Nagy szerint az első negyedben jól használták ki emberelőnyeiket az oroszok, még nem állt össze a blokk, és ő sem érezte a védést. A második játékrészben hárított ziccerek azonban megnyugtatták, a meccs vége felé pedig már nem nagyon mertek kapura lőni a Csehov játékosai.
Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
3 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
9 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
15 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
33 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
39 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
47 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
52 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik