„Egyetlen edzőkolléga ellen sem szurkolok!”

Z. A.Z. A.
2007.01.18. 01:41
Címkék
Tavaly a Vác mögött a második helyen végzett a Szolnok az NB II Keleti csoportjában, a 2006– 2007-es bajnokság őszi idénye után pedig bronzérmes pozícióban van a Kis Károly irányította együttes.
Kis Károly megtalálta számításait Szolnokon, de az élvonalban is kipróbálná magát
Kis Károly megtalálta számításait Szolnokon, de az élvonalban is kipróbálná magát
Kis Károly megtalálta számításait Szolnokon, de az élvonalban is kipróbálná magát
Kis Károly megtalálta számításait Szolnokon, de az élvonalban is kipróbálná magát
Kis Károly megtalálta számításait Szolnokon, de az élvonalban is kipróbálná magát
Kis Károly megtalálta számításait Szolnokon, de az élvonalban is kipróbálná magát

Amikor a nyáron kiderült, hogy a Ferencváros az NB II Keleti csoportjában szerepel majd, kis túlzással eldőlt, hogy a többi gárdának legjobb esetben is csak a második hely megszerzésére lesz esélye. Kis Károly, a Szolnok vezetőedzője azt mondja, ez a realitás, persze értékes munkát akkor is lehet végezni, amikor egy csapat számára csak álom az osztályváltás.

– Árulja el, mit érzett, amikor megtudta, hogy a Ferencváros a Keleti csoportban kezdi a bajnoki évet?
– Az FTC-nek és a Nyíregyházának más lehetőségei vannak, mint a csoport többi csapatának, így azt már a nyáron sejtettem, nem versenyezhetünk a bajnoki címért – felelte Kis Károly. – Mi azonban jó sportemberekhez méltón harcolunk. Tavaly az ezüstérem megszerzésével az utóbbi húsz esztendő legjobb szereplését produkálta a Szolnok, és noha a nyáron hét kulcsemberünk is távozott, ismét ott vagyunk a közvetlen élmezőnyben.

– Ez dicséretes, csakhogy visszhangos siker elérésére nincs módjuk.
– A bajnoki rajt előtt azt fogalmaztuk meg célként, hogy megpróbálunk a lehető legjobb helyen végezni a bajnokságban, valamint, hogy saját nevelésű, helyi kötődésű fiatalokból álljon a keret zöme. Ha azt veszem, hogy harmadikok vagyunk, és a huszonkettes keretből tizenheten megfelelnek az előbbi kritériumnak, nincs okunk a szégyenkezésre.

„Amióta itt vagyok, ötvenkét találkozóból mindössze hetet veszítettünk el.” (Kis Károly szolnoki munkásságáról)
– Sokan nem tudják, hogy ön a másodosztály egyik legrutinosabb edzője. Nem vágyik ennél többre?
– Huszonhét éves voltam, amikor Pásztón felnőttcsapatot irányíthattam, majd öt gyönyörű évet töltöttem Salgótarjánban. Jó visszagondolni rá, hogy a csapattal a Ma-gyar Kupában a négy közé jutottunk, meg hogy Oláh Béla, Lajkovics János, Győri Zoltán, Szabó Csaba vagy mondjuk Rósa Henrik is élvonalbeli futballista lett abból a gárdából. Ezt követően életem legrosszabb döntését hoztam, amikor Csank János után Vácra szerződtem, mert ugyan élvonalbeli edző lettem, a feltételek messze nem voltak ideálisak. Szép emlék a nyíregyházi és a balassagyarmati munkavállalás is, miként most Szolnokon is jól érzem magam. Ennél a csapatnál lehet tervezni, a vezetők minden ígéretüket betartják, és ezt értékelni kell. Amióta itt vagyok, ötvenkét találkozóból mindössze hetet veszítettünk el.

– Negyvenkét esztendősen több mint háromszáz NB-s meccsen ült már a kispadon, és eredményeire is büszke lehet. Nem bánja, hogy némelyik szakember jóval szerényebb múlttal kap lehetőséget az élvonalban?

– Egyetlen edzőkolléga ellen sem szurkolok! Persze, azt jól tudom, kapcsolatok nélkül nehéz kitűnni. A pályámon a kudarcok sem kerültek el, azonban hiszek magamban. Pro licences képesítésem van, rendszeresen járok szakmai utakra, s az a vágyam, hogy jó körülmények között dolgozhassam. Ez most Szolnokon megadatott.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

---- Három hete készül a Nyíregyháza a bajnoki rajtra. A Gálhidi György vezette együttes délelőtt és délután is edz, mert bár a Keleti csoportban a Ferencváros az őszi első, a Nyíregyháza nem mondott le a feljutásról.

Optimisták a csapatnál, s nem véletlenül, ugyanis alaposan megerősödött a keret. Sopronból visszatért Bagoly Gábor, a védővel már megegyezett a vezetőség, és a Spartacusban folytatja Zabos Attila is, aki az MTK-tól szerződött a második helyen álló együtteshez. Bár erősítésnek számít mindkettőjük, mégis Montvai Tibor igazolását tartják a legnagyobb sikernek Nyíregyházán, mert a csatár ért a góllövéshez annak ellenére, hogy az ősszel Pakson csupán egyszer talált a hálóba. A nyíregyháziakkal készül még a Debrecentől kölcsönkapott Máthé Gábor kapus. Persze vannak távozók is, Sztipánovics Barnabás Pécsre szerződött, és Kanta Szabolcs, valamint Vass Zsolt sincs már a keretben.

„Céljaink változatlanok – jelentette ki Gálhidi György. – Bajnokságot akarunk nyerni, feljutni az első osztályba. Tudjuk, nem lesz könnyű, hiszen a Ferencvárosnak is hasonló tervei vannak.” (V. GY.) ---- Az első helyen telel az NB II Nyugati csoportjában a Felcsút. Komjáti András együttese január második hetében kezdte meg a felkészülést a tavaszi szezonra, az első héten még csak napi egy foglalkozással hangolt, ám a folytatásban már kétszer edzenek tanítványai.

Az már bizonyossá vált, hogy tavasszal nem számítanak Kollár Zsolt és Kovacsics Károly szolgálataira, ők közös megegyezéssel szabadon kereshetnek maguknak csapatot. Két fiatal tehetséges játékos, Bajor Balázs és Szabó Péter a megyei első osztályú Bicske együttesében, kölcsönben erősödhet. Az érkezők sorát Imrik László nyitotta, aki eddig az Integral-DAC-nál szerepelt, ám a Győri ETO kötelékébe tartozott. A középpályást régóta figyelték a felcsúti szakemberek, szerződésére a héten kerülhet pecsét.

Rajta kívül még egy labdarúgó van Komjáti mester kívánságlistáján, a debreceni Hegedűs Gyula, bár igazolására csupán ötven százalék esélyt látnak. Természetesen a hosszú átigazolási időszakot szeretnék kihasználni, így nem zárható ki további játékosok kipróbálása sem. (K. A.)
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
6 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
54 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik