Real Madrid: igazi káoszklub!

F. Z.F. Z.
2007.01.18. 00:30
Címkék
Úgy tűnik, véget nem érő sárdobálást és vádaskodást von maga után, hogy David Beckham elhagyja a spanyol Real Madridot. A 31 éves angol középpályás múlt csütörtökön jelentette be, hogy a nyáron – 250 millió dollárért, azaz 48 milliárd (!) forintért – öt évre az Egyesült Államokba, a Los Angeles Galaxyhoz szerződik.
A királyi klubnál megorroltak az üzleti lehetőségek kiaknázását szem előtt tartó angol sztárra, akinek képviselői állítólag amúgy is alaposan rászedték a Real vezetőit. Az átigazolás nyilvánossá tételét követően Fabio Capello vezetőedző a szerződése lejártáig – június 30-ig – kirakta a keretből a kegyvesztett játékost, míg a klub elnöke, Ramón Calderón kiállt az olasz mester döntése mellett, erre fel David Beckham pocskondiázásába kezdett. A történet legújabb fejleménye, hogy David Beckham pereskedésen töri a fejét, ugyanis egy sportügyekre szakosodott spanyol jogász szerint Fabio Capello és a klub kizárásra vonatkozó határozata jogilag megtámadható, és több millió eurós kártérítési pert is indíthat a kiebrudalt futballista. Erre a hírre már Fabio Capello is megszelídült, és arról nyilatkozott, hogy visszaveszi a remekül edző középpályást a csapatába.

Mindeközben a látszólag öszszezavarodott klubelnök, Ramón Calderón összevissza nyilatkozgat: előbb azt mondta, hogy David Beckham senkinek sem kellett, ezért ment Los Angelesbe, majd pedig egy egyetemen tartott előadáson csúfolta ki a Real sztárjait.

„A futballistáink rettenetesen hiúak, önzőek, és mindannyian azt gondolják, hogy szupersztárok. A Real Madrid játékosai szinte soha semmiért sem fizetnek, mert azt hiszik, akkora sztárok. Maguk, a diákok évekig részesülnek oktatásban, megtanulják és megismerik a kultúrát, így intelligensek lesznek. Ugyanezt a futballistákról nem mondhatnám” – hangzott az elnök beszéde, amelyet valaki rögzített, majd eljuttatott a közszolgálati rádióhoz, amelyben többször lejátszották.
Az elnök szavait hallva természetesen hatalmas volt a felháborodás, Ramón Calderónt a spanyol sajtó finoman fogalmazva is „keresztre feszítette”. A bocsánatkérésre a madridi egyesület saját televíziójában kerített sort a presidente, elnézést kérve mindenkitől, akit megbántott. Az elnök azzal védekezett, hogy eddig bármit is tett, azt a klub érdekében tette.
Ami borítékolható: az ügynek lesz folytatása.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
11 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
25 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
38 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
41 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
46 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
59 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik