Amíg a pénzre várnak, addig a pénzről vitáznak

S. G.S. G.
2007.01.20. 02:28
Címkék
Viharos időben még viharosabb bizottsági ülést tartottak Székesfehérvárott. A városi önkormányzat sportbizottsága vizsgálja az FC Fehérvár gazdasági helyzetét. Érthető. A város ugyan csupán 5.9 százalékkal tulajdonos, ám a költségvetés felét mégis ő adja. Nem csoda tehát, hogy Gál Lászlót, a Fehérvár FC Kft. ügyvezetőjét faggatták. Immár egyértelmű: a jövőkép meglehetősen sötét, hacsak január 28-án a taggyűlésen be nem jelentik, hogy osztrák kézre kerül a „Vidi”…
A szépen felújított stadion csak akkor ér valamit, ha végre megfelelô kezekbe kerül a futballcsapat
A szépen felújított stadion csak akkor ér valamit, ha végre megfelelô kezekbe kerül a futballcsapat
Czagány Balázs
A szépen felújított stadion csak akkor ér valamit, ha végre megfelelô kezekbe kerül a futballcsapat
A szépen felújított stadion csak akkor ér valamit, ha végre megfelelô kezekbe kerül a futballcsapat
A szépen felújított stadion csak akkor ér valamit, ha végre megfelelô kezekbe kerül a futballcsapat
Czagány Balázs
A szépen felújított stadion csak akkor ér valamit, ha végre megfelelô kezekbe kerül a futballcsapat

Amint pénteki számunkban megírtuk, s amit Szieben László, az FC Fehérvár többségi tulajdonosa, a Clavis Consulting Kft. Angliában tartózkodó képviselője sem tagadott (igaz, a hírt nem is erősítette meg), osztrák pénz mentheti meg a gazdasági válságtól fenyegetett piros-kék klubot. Információink szerint e a városban is terjeszkedő osztrák cég szerepvállalásáról van szó, ám hogy realizálódik-e mindez, legkorábban a január 28-i taggyűlésen dőlhet el. Sok választás nincs: vagy jelentős pénzt fektetnek a fehérvári futballcsapatba, vagy annyira súlyos válságba kerül a klub, ami veszélyeztetheti a működést.

Ezt jelzi az a sportbizottsági ülés is, amelyen heves viták, személyeskedések közepette próbálták meg kideríteni az igazságot.

Az igazságot a különös utat bejáró pénzekről, a furcsa gazdálkodásról és az ingatag jövőképről.

A bizottságot Gál Péter Pál elnök képviselte a megbeszélésen, de ott volt Kiss Norbert bizottsági tag is, s meghívott vendégként megjelent Gál László, a Fehérvár FC Kft. ügyvezetője. Ugyanakkor hiányzott Warvasovszky Tihamér polgármester, pedig fontos lett volna a jelenléte, hiszen kényesebbnél kényesebb témák kerültek terítékre, úgymint: a Videoton Labdarúgó Közalapítvány miért nem jutott hozzá a város által adott 15 millió forintos támogatáshoz, jogos-e a Sóstói Stadion Kft. anyagi követelése a Fehérvár FC Kft.-vel szemben?

Már-már kibogozhatatlan szálak.

A helyzet fonákságára jellemző, hogy az 5.9 százalékot birtokló önkormányzat nem kérhetné számon, s úgymond nem számoltathatná el Gál Lászlót, illetve a többségi tulajdonrészt birtokló Clavis Consulting Kft.-t – csakhogy az éves költségvetés felét mégiscsak a város állja. Aligha meglepő, de a szócsatának semmiféle eredménye sem lett végül, mindenki abban maradt , hogy a sportbizottság január 30-án folytatja az ügy kibogozását.

Két nappal korábban pedig a futballklubnál taggyűlés dönthet az esetleges szebb jövőről – a fehérvári labdarúgás megmentéséről…

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
17 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
19 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
34 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik