Még alszanak a döntésre

R. B. B.R. B. B.
2007.02.05. 23:46
Címkék
A Magyar Birkózószövetség fegyelmi bizottsága hétfő délután tárgyalta a tiltott Bundesliga-szerep-lés miatt felfüggesztett hat birkózó ügyét. A döntést elnapolták.
A felfüggesztett, Eb- és vb-bronzérmes Aubéli Ottó egyelôre csak külsô szemlélôje lehet a versenyeknek
A felfüggesztett, Eb- és vb-bronzérmes Aubéli Ottó egyelôre csak külsô szemlélôje lehet a versenyeknek
A felfüggesztett, Eb- és vb-bronzérmes Aubéli Ottó egyelôre csak külsô szemlélôje lehet a versenyeknek
A felfüggesztett, Eb- és vb-bronzérmes Aubéli Ottó egyelôre csak külsô szemlélôje lehet a versenyeknek
A felfüggesztett, Eb- és vb-bronzérmes Aubéli Ottó egyelôre csak külsô szemlélôje lehet a versenyeknek
A felfüggesztett, Eb- és vb-bronzérmes Aubéli Ottó egyelôre csak külsô szemlélôje lehet a versenyeknek

Hétfő délután a Magyar Birkózószövetség irodájában, a Sportok Házában tárgyalták a Bundesligában 2007-ben engedély nélkül birkózó hat versenyző (Aubéli Ottó, Beischlag Péter, Füredy Levente, Kiss Balázs, Wöller Ákos, Wöller Gergő) fegyelmi ügyét.

A birkózók negyedórás turnusokban váltották egymást, ennyi idejük volt, hogy felsorakoztassák a védelmükben felhozott érveket. Ezek közül a legfőbb a pénz volt, a magyar kluboknak ugyanis sajnálatos módon nincs meg a lehetőségük arra, hogy megfelelő anyagi támogatást nyújtsanak a versenyzőknek, így a Bundesliga szakmai haszna (kiváló birkózókkal küzdhetnek hétről hétre) mellett legjobbjaink a megélhetés okán járnak Németországba. A szabadfogásúak egyébként már azzal is bűnhődtek, hogy ki kellett hagyniuk a múlt szombati versenyt, amely az országos bajnokság mellett az egyetlen hazai válogató.

A birkózók elismerték, hibáztak, ugyanakkor hozzátették, a klubjaikkal aláírt szerződéshez is szerették volna tartani magukat. Ráadásul nem elképzelhetetlen, hogy aki nem szerepel a Bundesligában, azt jövőre sem hívják – persze a következő évi esetleges légióskodásig még hátravan az Európa-bajnokság, illetve az azerbajdzsáni kvalifikációs világbajnokság.

Kisebb jogi anomália merült fel annak kapcsán is, hogy a német klubok számára kiadott magyar engedély 2006. december 31-ig volt érvényben, miközben a versenyzők klubjaikkal a szezon végéig szerződtek, s az idény általában február-március körül szokott befejeződni.

Kővári László, a fegyelmi bizottság elnöke elmondta, a testület határozatképes volt, ám a tagok a meghallgatások után úgy döntöttek: még megrágják az ügyet, alszanak rá néhányat, és legkésőbb február 9-én, pénteken határoznak a büntetésről. A fegyelmi szabályzat szerint a legsúlyosabb szankció az örökös eltiltás – ettől azért biztosan nem kell tartaniuk a birkózóknak –, majd következnek az enyhébb fokozatok: a határozott időre szóló, nemzetközi és/vagy hazai eltiltás, a pénzbüntetés, legjobb esetben pedig – a felmentés.
Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
10 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
30 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
42 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
45 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik