Benedek újra a válogatottban

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2007.02.12. 23:57
Címkék
A márciusi vb-re készülő magyar férfiválogatott ma 19 órától Olaszország legjobbjai ellen vív hivatalos mérkőzést. A helyszín Kecskemét, ahol még sohasem játszott hivatalos találkozót a válogatott.
Benedek Tibor utoljára 2004 decemberében húzott a fejére válogatott sapkát ? Kecskeméten újra megteheti
Benedek Tibor utoljára 2004 decemberében húzott a fejére válogatott sapkát ? Kecskeméten újra megteheti
Czagány Balázs
Benedek Tibor utoljára 2004 decemberében húzott a fejére válogatott sapkát ? Kecskeméten újra megteheti
Benedek Tibor utoljára 2004 decemberében húzott a fejére válogatott sapkát ? Kecskeméten újra megteheti
Benedek Tibor utoljára 2004 decemberében húzott a fejére válogatott sapkát ? Kecskeméten újra megteheti
Czagány Balázs
Benedek Tibor utoljára 2004 decemberében húzott a fejére válogatott sapkát ? Kecskeméten újra megteheti

Kecskeméten először! A magyar férfi vízilabda-válogatott első ízben játszik hivatalos mérkőzést a városban – a márciusi, melbourne-i világbajnokságra készülő csapat kedden 19 órától az olaszok legjobbjai ellen száll vízbe.

A két együttes előtte és utána (alig három nap alatt) több közös edzést tart, kétkapuzással is segítve egymást a minél eredményesebb felkészülés érdekében. A találkozó célját Kemény Dénes, a magyar válogatott szövetségi kapitánya abban jelölte meg, hogy játékosai (akik között ott lesz a válogatottba visszatérő Domino-pólós, a balkezes Benedek Tibor is) kiszolgálják a közönséget.

„Bár az eredmény is fontos, nincs igazán jelentősége, ha lenne, nem tartanánk edzőmérkőzést” – nyilatkozta az MTI-nek a szakvezető, aki nyilván a megbeszélt taktikai elemekből minél többet szeretne viszontlátni.

Az elmúlt esztendőben a budapesti Világkupán és a belgrádi Európa-bajnokságon is az ötödik helyen végző olasz férfi vízilabda-válogatott összetétele nem változott jelentősen a kontinensviadalhoz képest. A szerb fővárosban 15 játékos szerepelhetett, közülük tizenhárman helyet kaptak Paolo Malara 14 tagú keretében. A két hiányzó Arnaldo Deserti, a Recco centere és Massimo Giacoppo, a Recco fiatal bekkje. Velük ellentétben újra a válogatottal edz a Posillipo rutinos pólósa, Francesco Postiglione. Az 1995-ben Bécsben Európa-bajnoki címet szerző válogatott Benedek Tiborhoz hasonlóan 1972-ben született, s legutóbb a 2005. évi világbajnokságon szerepelt az olasz nemzeti együttesben.

Paolo Malara, az olaszok szövetségi kapitánya arra az újságírói kérdésre, mit vár az ausztráliai világbajnokságtól, azt válaszolta: a magyar és a szerb válogatott már hosszú ideje kimagaslik a nemzetközi mezőnyből, de együttesétől is jó eredményt vár Melbourne-ben.
Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
3 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
9 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
19 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
43 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
52 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
52 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik