Felbőgtek a motorok

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2007.03.18. 06:51
Címkék
Javában dübörögnek a Formula–1-es autók Melbourne-ben, de csak lassan melegszenek be a 12. FINAvilágbajnokság turbinái. Szombaton a műúszás selejtezőjével és az esti ünnepélyes megnyitóval (Tomaskovics Eszter képviselte színeinket a zászlóvivő mellett) kezdtek felpörögni az események.

A vízilabda-mérkőzések hely színén, az Aquatic Center kismedencéjében edzett délelőtt 11 órától a magyar női válogatott. A vízicentrummal szomszédos pályaszakaszon rendre átszáguldó néhány Formula–1-es autó éktelen zaja kis idő után lehetetlenné tette a tartózkodást a gyönyörű sátortetővel fedett, oldalt nyitott létesítményben. A szervezők által csak erre a hétvégére rendszeresített füldugót a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Godova Gábor is segítségül hívta pénteken, amikor a nagyobbik medencében trenírozta játékosait. Közeledvén a rajthoz, akár az egekbe is szökhetne a versenyláz, de feltételezésünket cáfolta a kapitány: „Még nem érzékelhető különösebb izgalom. Nyugalom uralkodik a csapat körül, nincs idegesség, ami nem jelenti azt, hogy nem várják már a lányok a mérkőzéseket. Elvégezzük az eltervezett munkát, és szokjuk a körülményeket.”

Alkalmazkodásra szükség lesz az olaszok ellen is, akikkel hétfő délelőtt csapunk össze. Jó mindjárt az elején eldönteni velük a csoportelsőség kérdését, mert így nem veszi igénybe a hosszú napokon át tartó várakozás a játékosokat.

„Ha akarta valaki, eddig is hosszan filozofálhatott az esélyekről, hiszen régóta ismert a sorsolás” – mondta Godova Gábor, aki úgy véli, hat-hét együttes is képes a végső diadalra. Természetesen mi is köztük vagyunk.

„Nem lehet megszokni, furcsa érzés lesz holnap, holnapután és mindig is” – felelt arra a kérdésünkre Valkai Ágnes, miként tudja megemészteni, hogy az olaszokat erősítő nővére, Erzsébet ellen kell harcolnia. Kiderült, nem téma közöttük a meccs, legutóbb két hete beszéltek telefonon. Az esélyekről szólva kijelentette: „Magabiztosabbak vagyunk, mint tavaly, így jó szereplést várok magunktól.” Tavaly a Világkupán az ötödik, az Európa-bajnokságon a harmadik helyen végzett a világbajnoki címvédő magyar együttes – ehhez kell viszonyítani!

Legfrissebb hírek

Videó: ezzel a góllal búcsúztatta Kanada Dél-Afrikát

Foci vb 2026
8 perce

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
19 perce

Kanada az első nyolcaddöntős, mutatjuk a hétfői programot

Foci vb 2026
33 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
42 perce

Kanada a rendes játékidő ráadásában betalált, és kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
43 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
50 perce

Ideális keltető – S. Tóth János jegyzete

Jégkorong
51 perce

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik