Meglepetésekből nem kell több (1.)

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2007.04.01. 00:45
Címkék
A vasárnap döntőt játszó magyar férfi vízilabda-válogatott csak javulhat a spanyolok elleni elődöntőhöz képest, a szerbeket megverő horvátoknak ellenben nehéz lesz megismételniük elődöntőben nyújtott produkciójukat. Csakhogy a vízben semmi sem ennyire egyszerű.

A spanyolok elleni elő döntő okozta ráncok kisimulni látszanak, önmagában a tudat, hogy a magyar férfi pólóválogatott sorozatban harmadszor játszik világbajnoki döntőt, mindenképpen megnyugtató. Felejtsük el, mi lett volna, ha pontosan érkezik Ivan Pérez kezére a labda a rendes játékidő utolsó másodperceiben, hiszen a hoszszabbításban kivívott finálé vár Kemény Dénes együttesére.

A szövetségi kapitány azt nyilatkozta a válogatott hivatalos honlapján, néhány játékosnak nagyon össze kell szednie magát, hogy a barcelonai világbajnokság után újra aranyérmet osszanak ki a magyar alakulat tagjainak. Tény, a kulcsjátékosok közül többen gyengélkedtek a spanyolok ellen, ám még egyszer biztosan nem játszanak ennyire visszafogottan . Kemény Dénes meglepetést is tartogatott a nézőknek, amikor Szécsi Zoltánt lecserélte a második negyed végén, jóllehet Szécsi nemigen tehetett a gólokról – igaz, nem is tudott pluszt adni védéseivel. Kemény egyszerűen megérezte, hogyan kell kizökkenteni a biztosan dobálgató riválist a ritmusából, és nem csalt a szimata. Nagy Viktor mindjárt hárított előnyben, majd láss csodát, sorra kopogtatták a kapufát a spanyolok a mérkőzésen.

A lényeg, hogy 12–11-re nyertünk, így szombaton a horvátok játékának ellenszerén töprenghetett a stáb és a csapat. Bizony, még ízlelgetjük… Döntő a horvátokkal, és nem a szerbekkel. Erre nem számítottunk, és igazából senki sem tudja, hogy most jól jártunk, vagy sem. Ha pozitívan gondolkodunk, azt mondhatjuk: a horvátoknak még egyszer nem jön így ki a lépés (8–2-re is vezettek már a címvédő szerbek ellen), nem maradhatott sok puskaporuk. Ez persze a kényelmes álláspont. Az óvatosabb az, hogy Ratko Rudic együttesébe viszszatértek olyan harcedzett pólósok, mint Samir Barac, Igor Hinic, Aljosa Kunac és Mile Smodlaka, akik nem vettek részt az Európabajnokságon. Most mindenki ott van a fedélzeten, és az edzőként háromszoros olimpiai, kétszeres világbajnok Rudic irányításával meglepetésre készülve jöttek Melbournebe. Az első csínyük bejött, a másodikat nem enged(het)jük.

Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
9 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
32 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
41 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
50 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
52 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
53 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik