Krutzler Eszter visszatér

Sz. G.Sz. G.
2007.04.09. 23:46
Címkék

A franciaországi Strasbourgban rendezik meg április 16–22. között a 86. férfi és 20. női súlyemelő Európa-bajnokságot. A magyar válogatott csaknem teljes létszámú csapattal vonul fel, a férfiaknál heten, a nőknél hatan indulnak el a kontinensviadalon. Visszatér a pódiumra az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Krutzler Eszter, aki legutóbb az athéni ötkarikás játékokon szerepelt világversenyen. A BKV Előre sportolója 2005-ben szült, tavaly augusztusban kezdte újra az edzéseket, és most megint szerencsét próbál. Érdekesség, hogy Athénban 75 kilósként indult, de 17 esztendősen is már 63 kilósként versenyzett – ehhez képest most az 53 kilósok közé nevezték. A 2006-os Eb-n összetettben bronzérmes Tancsics László ellenben egészségügyi okok miatt hiányzik az amúgy sok juniorkorú emelőt magába foglaló együttesből, amely az európai középmezőnyben szeretné megvetni a lábát. Az Európa-bajnoki csapatban Ádám Róbert (56 kg), Csánk Gergely (69), Baranyai János (77), Cser Norbert (85), Gráner Zoltán (85), Kiss Attila (94), Nagy Péter (+105), Krutzler Eszter (53), Nagy Szilvia (58), Nagy Nikoletta (63), Molnár Alexandra (69), Szepesi Martina (75) és Varga Viktória (+75) kapott helyet.

Legfrissebb hírek

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
15 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
26 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája

Vb 2026: Algéria–Ausztria 3–2

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
2 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik